Чернівці стали четвертим містом в Україні де запустили електричний трамвай. Він виїхав на колії вперше у 1897 році. 18 липня 2023 місто буде святкувати 126 років від запуску першого трамвайного транспорту. У цьому матеріалі ми розповімо, як пересувались чернівчани у минулому сторіччі.
Спочатку було лише 8 вагонів, але вони мали невелику швидкість, від 8 до 15 км за годину. На початку було безліч аварій, вони сходили з рейок та збивали людей, лякали коней, які на той час були також важливим транспортом.
Не дивлячись на ці фактори, трамвай прижився в Чернівцях і з часом став феноменом не тільки з економічної точки зору міста, а й культури. Перед Першою світовою в Чернівцях вже було понад 20 вагонів, після Другої - понад 30.
У другій половині 1940-х років стан трамвайного господарства Чернівців був надзвичайно поганим. В цей період у місті продовжували експлуатуватися вагони, виготовлені ще у 1897 році, які давно вичерпали свій ресурс. Ситуація потребувала негайного втручання та модернізації, оскільки старі вагони вже не могли відповідати потребам міста.
У березні 1944 року, коли радянські війська наближалися до Чернівців, румунська влада прийняла рішення про евакуацію транспортного господарства та його персоналу. Тролейбуси були доставлені до міста Брашова, а значна частина працівників трамвайного депо була евакуйована до Арада. 23 березня 1944 року рух електротранспорту у Чернівцях був припинений. 30 березня 1944 року, Чернівці були захоплені радянськими військами. Рух трамваїв в Чернівцях було відновлено 21 квітня 1944 року, на той час справними були тільки 6 вагонів, але на лінію вийшло тільки два – не вистачало персоналу, адже вагоноводи та кондуктори румуни виїхали із Чернівців.