• Головна
  • 5 фільмів, які були зняті у Чернівцях
18:13, 10 травня 2023 р.

5 фільмів, які були зняті у Чернівцях

5 фільмів, які були зняті у Чернівцях

Чернівці - мальовниче місто, яке послужило відмінним місцем для фільмувань багатьох українських фільмів та серіалів. Воно стало платформою для деяких сцен, які показують красу природи та архітектурні перлини. Ось кілька фільмів, які ми зібрали для вас: 

1. “Жовта зірка”

Тематика стрічки - трагедія Голокосту. Автор ідеї та сюжету - відомий кінорежисер з Буковини, Сергій Скобун.

Підготовка до зйомок у Чернівцях

Підготовка до зйомок у Чернівцях

У фільмі розповідається про історію двох родин у часи Другої світової війни - єврейської, яка жила в гетто, та української,  яка жила поряд із цим гетто. Це історія про стосунки, любов, симпатію, самопожертву та людей, які рятували євреїв.

Презентація кінострічки ще не відбулась. Її побачать не лише у Чернівцях, а й в інших містах України. 

За кадром фільму "Жовта зірка"

За кадром фільму "Жовта зірка"

Режисер зазначив, що основне фільмування відбувалось на центральних вулицях Чернівців. У фільмі ви побачите інтер'єри з іудейськими мотивами, що надають йому особливу автентичність.

У акторському складі фільму "Жовта зірка" було залучено близько 300 людей. Щоб передати атмосферу епохи Другої світової війни, команда не обмежувалась лише професійною грою акторів та вибором відповідних локацій. Реквізит для фільму був зібраний у музеях області та приватних колекціях, додавши особливого шарму. Деякі речі навіть були пошиті спеціально для фільму.

2. “Меланхолійний вальс”

"Меланхолійний вальс" - повнометражний український художній фільм, який був знятий режисером Борисом Савченком у 1990 році. Цей фільм був створений на основі однойменного оповідання, листів та щоденників Ольги Кобилянської, що додає йому особливої автентичності.

Події у фільмі відбуваються ще до Першої світової війни на початку 20 ст. Троє молодих дівчат, Марта, Ганна і Софія, що належать до української інтелігенції, мають спільну мрію - присвятити своє життя науці та мистецтву. Кожна з них пройшла власний шлях у коханні та житті: хтось знайшов щастя, якого прагнув, а в когось мрії розбилися вщент. Кожна історія унікальна і повна несподіваних поворотів.

У фільмі можна побачити Чернівецький Національний університет, Турецьку площу, провулок готельний, театр ім. Ольги Кобилянської та інші відомі місця Чернівців та як вони виглядали понад 30 років тому. 

3. “Іван Сила”

Український дитячий художній фільм режисера Віктора Андрієнка. Знятий за книгою Олександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу». 

Прем'єра фільму відбулася у 2013.

Історія розповідає про одного з найсильніших чоловіків світу -  Івана Фірцака, який народився в червні 1899 року на Закарпатті. Фільм знімали переважно у Чернівцях та Кам'янці-Подільському.  В головних ролях зібрались зірки української естради: Ольга Сумська, силач Василь Вірастюк, чемпіон України з паверліфтингу Халаджі Дмитро, Олексій Вертинський та інші. 

У стрічці Чернівці постають як декорації для багатьох міст Європи, зокрема Парижа, а насправді кадри фільмували на Буковині. Чернівецька філармонія, вулиця Університетська, театр ім. О. Кобилянської в поєднанні з вінтажними автівками та костюмами акторів переносять глядача в атмосферу того часу.

4. Тіні незабутих предків

Це той фільм, який змусив багатьох українців приїхати до Чернівців, щоб побачити Національний університет. Фільм жахів режисера Любомира Левицького. Саме на території головного корпусу ЧНУ починаються головні події.

Сюжет цієї стрічки ґрунтується на давній легенді гуцулів, яку колись розповів мольфар режисеру. Ця історія про загублену прикрасу та Книгу тіней, які мали велику вагу для гуцульського народу. 

Багато глядачів припускали, що ця стрічка була заснована на творі Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків», насправді між цими двома творами немає практично нічого спільного, хоча фільм отримав неоднозначні відгуки серед глядачів.

Режисер розповідає: - Коли ми знімали в горах, десь на кордоні між Румунією та Україною, неподалік знімального майданчика пробігла якась істота. Спершу ми не зрозуміли, що то було, але тамтешні люди нам пояснили, що то чугайстер. Після того нікого налаштовувати на зйомки не потрібно було, атмосфера була така, як треба.

5. Для домашнього огнища 

Головні герої фільму "Для домашнього огнища" на центральному вокзалі у Чернівцях

Головні герої фільму "Для домашнього огнища" на центральному вокзалі у Чернівцях

Фільм був знятий за мотивами однойменного твору Івана Франка. В головній ролі зіграли такі провідні актори як Богдан Ступка, Наталія Сумська та Анатолій Хостікоєв та інші. Сюжет розкриває історію подружжя Анелі та Антіна, який повернувся з військової служби та дізнається, що його дружина замішана в кримінальних справах. 

Кадр з фільму "Для домашнього огнища"

У фільмі можна побачити рідні вулички та під'їзди, центральну площу, центральний вокзал, які чудово виконують роль старовинних декорацій.

Актори та костюми в поєднанні з впізнаваними вулицями Чернівців виглядають дуже вишукано.

Березовська Александра

Ще не підписані на наш Telegram канал? Зробіть це зараз

Слідкуйте за нашими оновленнями у Viber (новини Чернівців)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #фільм
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...