У Чернівцях бруківка є невід’ємною частиною образу старого міста. Разом з архітектурними пам'ятками часів Австрійсько періоду вона зберігає візуальну спадщину, що нагадує про минуле.
Бруковані вулиці та тротуари стали однією з головних візитівок Чернівців. А коли ж з'явилася бруківка на вулицях Чернівців і чи зручно зараз чернівчанам пересуватися нею, - розбиралися журналісти сайту 0372.
У 18 столітті більшість вулиць міста були ґрунтовими. Згадується, що до того, як Чернівці прийняли присягу на вірність австрійським Габсбургам (1777 рік), стан комунікацій був вкрай поганим.
Грунтові дороги в місті також знаходились у занедбаному стані. Вже у 1780 році на вулиці Головній проклали стічні канави, засипали гравієм і продовжили будівельні роботи. Вулиця Панська також була засипана гравієм, але на ній залишалися болотні ями.
Підпишіться на наш Viber
У 1825 році міська влада вирішила викласти вулиці бруківкою. Першою для цього обрали площу Ринок (Центральна площа), але забрукували її лише у 1840 році.
Після цього бруківку на площі кілька разів перекладали, зокрема у період з 1905 по 1909 рік.
Згодом бруківку вистелили на вулиці Головній, Руській, Університетській та ще на кількох площах.
Процес брукування тривав багато років. Так, на площі Театральній роботи тривали з 1904 по 1916 рік. До виконання дорожніх робіт на Буковині активно долучалися місцеві громади.
Існує легенда, що в часи Австрійської імперії бруківку для Чернівців привозили зі Швейцарських Альп. Однак достовірно відомо, що до 20 століття граніт для бруківки привозили із Саксонії, а в 20 столітті — з Житомирщини.