Сидіти цілодобово у соцмережах,відпочивати у нічних клубах, розпиваючи алкоголь, вже не модно. На даному етапі існування суспільства молоді люди переймаються не лише за свій зовнішній вигляд, а й за власне здоров′ я. Підтвердженням цієї тенденції є те, що дівчата масово відвідують танцювальні гуртки, фітнес зали та аеробіку. Юнакам більше до вподоби східні бойові мистецтва та бокс.
Під впливом фізичних навантажень зміцнюється скелет, що забезпечує правильну поставу і виключає защімлення нервових корінців спинного мозку, нормалізується гормональний фон. І, що особливо важливо в сучасному ритмі життя людини – фізичні навантаження є прекрасним способом зняття психологічної напруги.
Низький рівень фізичної активності (гіподинамія) призводить до глобальних порушень функціонування організму. Проблеми виявляються практично з усіма системами організму – опорно-руховим апаратом, ендокринною системою, серцево-судинною системою.
Загалом, можна сказати, що фізичний стан молоді викликає занепокоєння. Проте це не стосується тих, хто з підліткового віку почав займатися спортом, а не палити за гаражами.
Враховуючи той факт, що людина є соціальною істотою, самостійні заняття в домашніх умовах дуже рідко є ефективними. Як тимчасовий вихід, для дівчат, наприклад, можна розглядати заняття вдома з використанням відео-курсів з йоги, або заняття на кардіо -тренажерах.
Для юнаків більш ефективним способом підтримки форми може бути заняття на відкритих спортивних майданчиках, наприклад на турніку та брусах.