Культурні центри, арт-центри Чернівці

Культурні центри, арт-центри Чернівці

Центри культури у нашому місті користуються великою популярністю, адже тут проходять різні заходи, літературні вечори, та виступи відомих людей, також відбуваються літературні читання, творчі зустрічі й книжкові презентації, наукові доповіді, виставки й інші культурні заходи.

Культурні центри - відносно нове явище в порівнянні із такими традиційними культурними інститутами, як музей або театр. Перші установи культури для робітників - народні доми - з'явилися в 1890-х: у них зазвичай розміщувалися бібліотека з читальнею, театрально-лекційний зал, недільна школа, чайна та книжкова крамниця. Масове залучення населення до культури стало одним із завдань радянської влади - в містах та селах СРСР будувалися палаци культури: в 1922 році їх було 12 тисяч, а до 1976 року - вже майже 100 тисяч. Перші сучасні культурні центри з актуальною програмою почали відкриватися в 2007 році. За останні 10 років формат культурного центру сильно змінився: з'являється все більше незалежних майданчиків різного формату та масштабу, де проходять фестивалі, виставки, кінопокази, розміщуються невеликі магазини, кафе та майстерні. Відкриваються вони не тільки з ініціативи департаментів культури, а й силами окремих ентузіастів, міських активістів, творчих підприємців. Мета такого простору - об'єднати творчих людей, щоб вони могли реалізовувати свої ідеї та створювати нові види дозвілля, тим самим підвищити інтерес городян до культурним проектам.

Арт-центри у Чернівцях

На Заході центр мистецтв - функціональний громадський центр з певною сферою компетенції, покликаний заохочувати практики мистецтв і забезпечувати різні послуги. Арт-центр надає місце для виставок або для роботи художників, семінарів, надає освітні послуги, надає технічне обладнання, т. д.

В Україні мистецькі осередки найчастіше просувають приватні інтереси в той час як роль громадського центру передбачає орієнтиром для діяльності інтереси суспільства. Створення приватних арт-центрів найчастіше вписується в стратегію джентрифікації комерційно непривабливих міських просторів за рахунок залучення до них уваги громадськості.

Знайтиподібні заклади у Чернівцях можна на нашому сайт у рубриці Культурні центри, арт-центри в Чернівцях - підприємства на 0372.ua. Адреси, телефони,ціни. Відгуки клієнтів.

Показати
Підрубрики
Показати
Фільтри