Жалюзі – це прекрасна альтернатива важким і постоянка що порошаться штор. Вони не требу ют частого і унікального догляду, буде цілком достатньо всього-лише іноді протирати вологою ганчіркою або пилососити, все залежить від виду матеріалу. Вони прекрасно захищають від настирливих поглядів і сонячних променів http://windecor.com.ua/product-category/gorizontalnye-zhalyuzi/ . Перед тим як замовити горизонтальні жалюзі або вертикальні потрібно розібратися, з чого їх виготовляють?

Види жалюзі

Жалюзі діляться на два основних типи: вертикальні і горизонтальні. Вони можуть бути виготовлені з різних матеріалів.

Алюмінієві жалюзі

Самий простий і доступний кожній людині вид жалюзі. Сьогодні виробники пропонують кілька варіантів: гладкі, перфоровані, з отворами для того, щоб був доступ світла, оксамитові, які дозволяють створити унікальну структуру. Такий варіант стане прекрасним вибором для тих, хто хоче зробити кімнату затишною і гарною, але при цьому не має багато засобів.

Дерев'яні жалюзі

Дерево – це не дешевий матеріал, але для виготовлення жалюзі використовують тонкий і дуже легкий вид - канадську липу, коркове дерево в крайнім випадку фарбовані сосну. Виглядають вони дуже ефектно і все завдяки тому, що сам малюнок дерева незвичайний і унікальний.

Пластикові жалюзі

Пластик гарний тим, що використовується і в горизонтальних, і у вертикальних конструкціях. Він дешевше, але при цьому може повторювати фактури будь-якого матеріалу, і підходить будь-якого стилю інтер'єру.

Тканинні жалюзі

У цього типу жалюзі спосіб кріплення майже завжди вертикальний. Горизонтальний зустрічається рідко і вважається ексклюзивом, а це означає більш високу ціну. За рахунок вертикального кріплення можна змінювати форму ламелі - півколо, косий зріз і так далі. При виборі тканинних жалюзі потрібно звернути увагу на її щільність - чим вона вища, тим довше жалюзі збережуть первозданний вигляд, що не розтягнуться і не будуть провисати. Поцікавтеся светопропускной здатністю - тканинні жалюзі можуть володіти спеціальним покриттям зі зворотного - вуличної - сторони, що не дозволить світлу проникати всередину. Це добре для спалень, але незручно в інших кімнатах.

Поради щодо вибору від дизайнерів

Деталі механізму не повинні заїдати й скрипіти, вони повинні рухатися плавно, інакше механізм не прослужить довго.

Вибираючи вертикальні жалюзі, заздалегідь визначте, на яку сторону вони будуть зрушуватися.

Якщо жалюзі будуть встановлюватися на стіну, «внахлест», то їх ширина повинна бути ширше отвору на 10-15 сантиметрів з кожного боку.

Довжина жалюзі повинна бути менше на два сантиметри, ніж висота отвору, інакше внизу буде утворюватися «гармошка».

Якщо ви вибираєте вертикальні жалюзі на всю довжину стіни, то до статі вони не повинні діставати приблизно на п'ять сантиметрів.