КВЕД з'явився на світ в 2013 році. Дослівно ця абревіатура перекладається, як класифікатор різновидів економічної діяльності людей. Іншими словами, будь-яка людина, яка вирішила зайнятися яким би то не було господарством, зобов'язана вибрати собі відповідний класифікатор та зареєструвати його в державних органах. До цього часу даний інструмент статистичного обліку зазнав деяку кількість змін. Актуальний КВЕД 2018 https://youcontrol.com.ua/topics/kved-2018-novyiy-klassyfykator-vydov-ekonomycheskoy-deiatelnosty/ можна знайти на YouControl. Даний ресурс пропонує своїм гостям кращі системи ділової розвідки та перевірки контрагентів.

На резонне запитання, навіщо потрібен КВЕД важко відповісти двома словами. Даний класифікатор був придуманий спеціально для того, щоб контролювати економічну діяльність в нашій країні. За допомогою нього підприємці об'єднуються в певні групи, в основі яких лежать однакові товари та послуги. Таким чином державні органи можуть контролювати економічні процеси, що відбуваються в нашій країні. Український класифікатор був створений на основі європейської програми NACE. До теперішнього часу він неодноразово змінювався. Адже методи виробництва продукції і нові продукти з'являються в світі із завидною постійністю.

Кожен окремо взятий КВЕД – це певний код. Він складається з латинських букв та цифр. Перша літера говорить про приналежність до секції. Далі крокує цифра з розділом класифікатора. Після неї цифра, що визначає групу. Завершує код цифра з приналежністю до певного класу. Варто відзначити, що в 2018 році в КВЕД з'явилися деякі зміни. Зараз суб'єктам підприємницької діяльності для заміни коду не потрібно заповнювати реєстраційні картки. Для цих цілей підприємцям цілком достатньо написати заяву з побажанням зареєструвати доповнення.

У новому році був дещо ускладнений процес збору документів для затвердження класифікаторів. Тепер кожному бізнесмену потрібно до основного пакету прикладати нотаріально завірений протокол, який містить інформацію про зміну виду діяльності. Крім ускладнення процесу, підприємці також отримали значне підвищення цінової політики. У новому році оформити КВЕД стало на 30% дорожче. Тому заповнюючи бланки у держреєстраторів рекомендується вписувати коди з запасом. Хоча державні співробітники не дуже рекомендують вписувати в документ не більше 6 КВЕДів.