Угоди з нерухомістю часто укладають за допомогою ріелтеорв. Однак з появою таких спеціалізованих сайтів, як https://oneday.ua/kvartira-posutochno-lvov все більше українців обирають оренду без посередників. Як зняти квартиру без ріелтора у Львові?

У нашому матеріалі зібрано кілька повчальних історій, пов'язаних з орендою апартаментів з рук в руки. Лайфхак і поради, які будуть корисні кожному.

Аліна. 33 роки. Живе на знімних квартирах більше 10 років.

Порада 1. Встановити межі.

Дівчина залишила рідну домівку в 17 років, щоб вчитися в університеті в обласному центрі. З'явилася необхідність зняти житло на довгий термін. Аліна вважає, що, незважаючи на формальність взаємовідносин власника і квартиранта, обом сторонам важливо бачити один в одному людей.
Однак важливо пам'ятати, що в будь-яких відносинах важливі кордону. Тому Аліна рекомендує відразу встановити деякі правила спілкування з власником квартири:
• Господар не відвідує житло за відсутності квартиранта.
• Спілкування базується на взаємній повазі.

• Дотримання кордонів особистого простору.
За словами Аліни, багато її приятельки, що знімають житло, неодноразово стикалися з безтактністю власників. Господарі продовжували розпоряджатися нерухомістю, вважаючи її своєю власністю і не зважаючи на те, що там проживає інша людина. Саме тому квартирантам вкрай важливо відразу окреслити межі особистого простору і захистити себе від надмірної уваги власника житла.

Порада 2. Шукати квартиру через інтернет.

Агентства нерухомості вимагають за свої послуги чималу комісію, тоді як самостійний пошук житла на таких сайтах, як https://oneday.ua/kvartira-posutochno-dnepr дозволяє квартирантам істотно економити. Тут зібрана велика кількість хороших пропозицій від власників. Аліна зізнається, що кілька разів стикалася з обманом з боку ріелторів, які брехали про характеристики квартири, щоб швидше здати її і отримати комісію.

Віктор. 45 років. Часто знімає житло у відрядженнях.

Порада 3. Елітне житло не завжди елітне.

На жаль, але в Україні поняття «елітне житло» вельми розмито. Анатолій стикається з цим постійно, оскільки у відрядженнях намагається знімати квартири бізнес-класу. Найчастіше ріелтори пропонують відверто «убиті» квартири під виглядом житла преміум-сегмента.

Для квартиранта вкрай важливо перевірити достовірність всієї інформації. Тому якщо вам в квартирі потрібен робочий кабінет, факс, комп'ютер і швидкий доступ в інтернет, а також тераса, консьєрж або парковка, обов'язково уточнюйте ці деталі перед укладенням угоди. В іншому випадку ви ризикуєте заселитися в дорогий «курник» в поганому районі з повною відсутністю інфраструктури. І без ріелтора знайти гідні варіанти набагато простіше.

Рада 4. Не поспішайте.

Пошук квартири без ріелтора має на увазі значні витрати часу. Не поспішайте, не форсує події. Уважно вивчайте актуальні варіанти, запропоновані на сайті. І тоді є великі шанси знайти те, що вам потрібно.

В агентствах відповідальність за угоду часто перекладають з одного співробітника на іншого, а ваші претензії і зауваження з приводу співпраці зустрічають з німим здивуванням. Адже угоду проводив хтось інший.

Займайтеся пошуком житла самостійно, спілкуйтеся з власниками, вивчайте доступні оголошення уважно і послідовно. Тільки так ви знайдете хорошу квартиру за оптимальною ціною.

Джерело: сайт Oneday.ua.