Інтер’єр магазина – важливий інструмент маркетингу. Від його якості та оригінальності певною мірою залежить успіх торгової точки, її популярність серед покупців. Саме тому так важливо правильно обрати стиль оформлення.
Сучасний дизайн – це не лише естетика, але й практичність. Які ж варіанти стилю дизайну можна обрати для магазину? І на які деталі варто звернути увагу?
Нюанси вибору стилю для дизайну магазина
Важливо обрати правильний стиль, який би ілюстрував концепцію торгової точки, її філософію. Стиль інтер’єру повинен відповідати таким вимогам:
- Правильні акценти. Оформлення не повинно відволікати увагу від товарів. Навпаки, правильний дизайн розставляє акценти на продукції, підкреслює її кращі сторони, привертає до неї увагу.
- Практичність. Усе в магазинному просторі повинно виконувати свою функцію, мати місце та призначення. Важливо обирати стиль, який би дозволяв використовувати практичні та функціональні меблі, прості в догляді та зручні у використанні.
- Правильне освітлення. Світло – один з головних елементів інтер’єру магазину. Помилкою вважається зробити слабке освітлення, яке не зможе підкреслити товари, зонувати приміщення. Важливо використовувати різні типи освітлення правильної інтенсивності та кольору.
- Гармонія у всьому. Продукція повинна ідеально вписуватися в дизайн, стати частиною загального ансамблю. Необхідно слідкувати за гармонією поєднання дизайну приміщення та концепції магазину.
Варто звернути увагу на стилі, які допоможуть створити унікальне «обличчя» приміщення, додати в інтер’єр певні фішки. Такі деталі дозволять покупцям запам’ятати магазин, щоб повернутися ще раз. Особлива атмосфера діє, як рекламний інструмент.
Хай-тек в дизайні магазинних приміщень
Хай-тек – ультрасучасний стиль, назва якого перекладається як «високі технології». Він втілює в інтер’єрі все надсучасне, інноваційне, технологічне. Головні риси стиюлю хай-тек в магазинах такі:
- Лаконізм та чистота. Стиль не терпить зайвих деталей, прикрас, змішування кольорів. Він вимагає певної строгості та стриманості.
- Лаконічна кольорова гама. Головні кольори стилю – сніжно-білий, беж, сірий, чорний та пісочний. Інші теж зустрічаються, але лише у вигляді окремих акцентів та деталей у невеликій кількості. Великою популярністю користуються різноманітні металеві відтінки.
- Велика кількість вільного простору. У таких магазинах легко рухатися та дихати. Хай-тек створює відчуття стерильної чистоти.
- Використання сучасних матеріалів. В хай-теку багато гладких глянцевих поверхонь, металевих деталей. Головні матеріали – пластик, метал, дерево, бетон, тощо.
- Велика кількість світла. Світло в стилі хай-тек – інструмент, який можна активно використовувати для різних цілей. Воно зонує простір, підкреслює товари, візуально розширює приміщення.
- Симетрія та асиметрія як спосіб декорування. Естетика чіткої симетричності та впорядкованої асиметрії дуже часто використовується в інтер’єрах в стилі хай-тек.
- Мінімальний декор. Роль прикрас можуть грати світильники, меблі, навіть самі товари. Головна умова – чистий світлий простір, порожні стіни. Іноді допускається використання картин в стилі техно-арт чи футуризм.
Хай-тек прекрасно підходить для дизайну магазинного простору, адже дозволяє впорядкувати в ньому кожну дрібницю. Такий напрямок дозволяє вписати в інтер’єр різні продукти: від косметики до побутової техніки.
Інші популярні стилі для дизайну магазину
Для магазинних приміщень існує безліч варіантів яскравих та практичних стилів. Перед початком роботи над інтер’єром варто ознайомитися з такими напрямками:
- Модернізм. Сучасний модернізм – це витончений та оригінальний стиль, який обов’язково буде привертати увагу покупців. У такому інтер’єрі використовується велика кількість вигнутих ліній. Вони присутні в декорі, на меблях, у текстилі та в освітленні. Плавні форми – головна ознака стилістичної течії. Модернізм – це м’якість, теплі спокійні відтінки, витонченість. У ньому є багато рослинних мотивів, абстрактних розписів тощо.
- Ф’южн. На відміну від хай-теку чи модернізму, ф’южн – це яскраві кольори, картаті деталі, велика кількість різних елементів декору. При оформленні інтер’єрів магазинів його використовують дуже обережно, щоб декор не привертав більше уваги, ніж сам товар. Проте повна гармонія стилю прекрасно підходить для різної продукції.
Також варто звернути увагу на лофт та еко-стиль. Перший дозволяє створити особливу урбаністичну атмосферу в старовинних міських будівлях. Другий – підкреслити концепцію відповідального ставлення до екології та навколишнього середовища.