Сьогодні важко уявити життя без технологій. Комп’ютери, смартфони, гаджети – все це швидко стало звичним. Інтернет за 50 років захопив увесь світ та змінив його.

Всесвітня мережа проникла в усі сфери життя. В Інтернеті люди навчаються, працюють, відпочивають і знайомляться. Нам важко уявити своє сьогодення, а тим більше майбутнє, без всесвітньої павутини. 

Водночас, є деякі факти з історії Інтернету, які відомі не всім. 

  • Перший у світі веб-сайт

Творцем першого веб-сайту став фізик Тім Бернерс-Лі. 6 серпня 1991 року в Європейській організації ядерних досліджень CERN він запустив «info.cern.ch». 

На інтернет сторінці містилася інформація про перший у світі інтернет-браузер WWW, а також особливості створення веб-сторінок. Також там були роз’яснення щодо того, як шукати інформацію в Інтернеті, порядок роботи з браузерами та серверами та багато іншого. 

Тіма Бернерс-Лі ще називають творцем Інтернету.

До речі, який працює й сьогодні. На ньому можна дізнатися про історію його створення, а також людей, які взяли в цьому участь. 

  • Інтернет є базовим правом людини

3 червня 2011 року ООН прийняла резолюцію, згідно з якою Інтернет є базовим правом людини, яке гарантується законом. Відповідно, відключення від світової мережі окремих регіонів вважається порушенням прав людини.

Причиною такого рішення стало загострення військового конфлікту в Сирії, внаслідок цього ціла країна опинилася відрізаною від доступу до Інтернету. Резолюцію ООН підтримали майже всі країни, крім Китаю, Росії та Саудівської Аравії. 

Цікаво також зазначити, що першою країною в світі, де доступ в Інтернет гарантується законом, стала Фінляндія. Це відбулося в 2010 році, тобто раніше за Резолюцію ООН.  

  • Соціальні мережі змінюють інститут шлюбу

За результатами досліджень, сьогодні кожна восьма подружня пара познайомилася в Інтернеті. При цьому, більшість людей почали спілкування в соціальних мережах, яке згодом перейшло в реальні стосунки. 

Сьогодні найпопулярнішою є мережа Facebook, якою користуються 62% людей. На другому місці зараз мережа Pinterst. Майже 16% віддають їй перевагу через можливість пошуку по картинках. Третє місце ділять між собою YouTube та Twitter з показниками близько 8%.

Як і в будь-якого явища, у соціальних мереж є зворотна сторона. Так, кожна десята пара розриває стосунки через те, що одна зі сторін «занадто любить» сидіти в Інтернеті. 

  • Стрімкий розвиток онлайн ігор

Онлайн ігри та, зокрема, азартні ігри, вважаються одним із найперспективніших напрямів розвитку інтернету. За деякими оцінками експертів, щорічна дохідність ринку азартних ігор сягає близько 30 млрд доларів США. 

Однією з причин такої популярності є те, що онлайн ігри досить універсальні. Гравці можуть спробувати свої сили не тільки на локальних сайтах, а й на відомих закордонних сервісах, наприклад, у kaszinó

Насьогодні однією з найпопулярніших азартних ігор у всесвітній мережі є Book of Ra. Цей гральний автомат був неймовірно популярний в реальних гральних залах, тому не дивно, що він зайняв достойне місце у сучасному віртуальному світі.

  • Веб-камера з'явилася через прихильників кави

Перша веб-камера з’явилася в Кембріджському університеті. Працівники університету не хотіли весь час стояти біля кавоварки, чекаючи, поки напій приготується, тому вони змайстрували пристрій, який записував зображення, та під’єднали його до мережі. Завдяки цьому, можна було з робочого місця бачити в реальному часі, що відбувається на кухні. 

Згодом всесвітньо відому кавоварку продали на аукціоні. 

Сьогодні Інтернет настільки популярний, що існує навіть Міжнародний день мережі, який відзначають 4 квітня. Його заснував Папа Римський Іоанн Павло ІІ у 1998 році.