Обманювати нема чого. Виграти державний контракт – це непростий спосіб «придбати» замовника. В той же час, державні закупівлі - єдиний ринок, на якому, принаймні теоретично, кожен підприємець може на рівних умовах конкурувати з основними гравцями.

Переваги державних закупівель

У проектах, що реалізуються «приватними» договірними сторонами, інформація про запланований контракт найчастіше доступна лише вибраним підрядникам - ті, хто пропустив, навіть не знають про таку можливість. У державних закупівлях SmartTender ситуація різна. Кожне замовлення гарантує, що всі зацікавлені сторони можуть подати пропозицію.

Державні закупівлі також можуть спокусити вас своєчасними платежами, гарантованими державною організацією.

Всупереч поширеній думці, публічні тендери - це можливість не лише для великих компаній. Малі та середні підприємці, і навіть люди, які ведуть приватне підприємництво, можуть спробувати свої сили в боротьбі за державний контракт. 

Кожна організація зобов'язана опублікувати рекламу з інформацією про те, хто в кінцевому підсумку уклав контракт. Ці оголошення є чудовим джерелом інформації про те, що робить конкуренція та який рівень цін. Найпростіший спосіб - це використовувати одну з платних баз даних, що збирають дані з різних джерел. Ви також можете використовувати безкоштовні інструменти, вони дозволяють переглядати замовлення, що виконуються, а також результати завершених проваджень. Перегляньте інформацію про провадження, що стосуються галузі, яка вас цікавить за останні 2 роки. Результати можуть дивувати! Відомі випадки компаній з малих міст, які завдяки державним закупівлям переросли в ранг великих підприємств і подають пропозиції майже у кожній значній процедурі.

Однак державні закупівлі повинні бути належним чином підготовлені, щоб вони були справжнім джерелом замовлень та замовників.

Три хороших поради

  • Вам потрібно проаналізувати дату повідомлення про проведення тендеру.
  • Добре заздалегідь зібрати колекцію документів, які знадобляться під час кожної процедури (наприклад, довідки з податкової служби чи установи соціального страхування та письмові довідки від існуючих клієнтів).
  • Вам потрібно вкласти час у те, щоб навчитися боротися за державні закупівлі і заздалегідь припустити, що ви виграєте лише наступну пропозицію. 

На початку є оголошення

Існує цілих 8 способів укладання договорів, але в тендерах найчастіше використовуються: необмежений та обмежений. Вони починаються з публічного оголошення, в якому ви можете знайти основну інформацію про конкретне провадження, тобто:

  • замовника,
  • предмет договору - що замовник хоче придбати (це можуть бути поставки, послуги чи роботи),
  • умови, які повинні бути виконані для участі в тендері,
  • додаткову інформацію, таку як можлива потреба сплатити депозит,
  • місце, дата подання пропозиції та спосіб її оцінки відповідно до зазначених критеріїв.