Все частіше і частіше в даний час нам нав'язують думку про нестачу вологості повітря в житловому приміщенні. Тому багато хто під впливом реклами зволожувачів прагнуть придбати даний прилад. Але мало хто задається питанням: "А чим же небезпечна підвищена вологість в квартирі?».
Взагалі, вологість повітря в приміщенні - це кількість вологи, яка в ньому міститься. Норма для комфортного проживання людини в приміщенні варіюється від 30 до 60%. При даному діапазоні показань стану повітря не виникає ніяких неприємних відчуттів. При перевищенні або зниженні кількості вологи можуть статися досить відчутні погіршення стану, іноді навіть порушується пам'ять і сприйняття.
Показники вологи в квартирі можуть змінюватися в залежності від географічного положення (поблизу від моря параметри високі), від клімату, від пори року (влітку повітря більш вологе, взимку ж за рахунок центрального опалення – занадто сухе), від використання різних приладів (зволожувачів, іонізаторів, побутової техніки), від частоти перебування у ванних кімнатах, а також від призначення самих кімнат, від наявності дрібних і великих акваріумів і ще безлічі причин. Величезну роль відіграє присутність вентиляції в житловому приміщенні. Чим краще працюють вентиляційні пристосування, тим сухіше буде повітря.
Виміряти вологість допоможуть професіонали за допомогою спеціалізованих приладів – гігрометрів або психрометрів. Вимірюється даний показник також досить-таки просто народними методами.
У чому небезпека зайвої вологості?
Як нестача, так і надлишок вологи згубно позначається на здоров'ї людей, а особливо, якщо в будинку є маленькі діти. У надмірно вологому повітрі також є свої мінуси такі як:
Найголовнішим і небезпечним є активне поширення грибка (цвілі), який якщо вже з'явився в квартирі, то виводиться дуже складно. Цвіль виробляє спори, які поширюються з вражаючою інтенсивністю. А, як відомо, грибок є провокатором дуже небезпечних хвороб легенів і бронхів. У людей, довгий час живуть в приміщеннях з підвищеною вологою, часто розвиваються астма і туберкульоз, також може з'явитися нежить, захворювання шкіри.
На надлишок вологи дуже сильно реагують люди похилого віку з наявністю у них гіпертонії, атеросклерозу та інших серцевих хвороб. При завищених значеннях даного показника у них виникають напади.
При високій температурі в приміщенні і підвищеній волозі іноді трапляються перегріви, крім цього може притупляти імунітет і організм погано буде боротися з інфекціями і бактеріями.
Як осушити повітря?
Існують загальновідомі народні засоби для зневоднення повітря в приміщенні. Це, наприклад, часте провітрювання, присутність витяжок, застосування масляних обігрівачів, проникнення сонячних променів в кімнату.
Зараз в супермаркетах побутової техніки все частіше стали зустрічатися осушувачі повітря, головною метою яких є зниження відсотка вологості в житловій квартирі. Крім цього, дані прилади прибирають неприємні запахи, “сперте” повітря і запобігають появі і розмноження шкідливих мікроорганізмів. Детальніше про призначення осушувачів можна прочитати в статті.
Принцип роботи їх простий: вода осідає на «випарник», він охолоджується і надлишки рідини благополучно конденсуються. Потім повітряна маса переходить на деталь під назвою "конденсатор" для нагрівання і повернення в навколишнє середовище.
Продуктивна сила даних приладів вимірюється в літрах / добу. Прилад може осушувати від дванадцяти до трьохсот літрів за двадцять чотири години.
Основними показниками осушувачів, на які варто звернути увагу при покупці приладу, є: потужність, споживання об'єму повітря, шумові параметри, ефективність роботи і дизайнерське рішення.
Осушувачі діляться на переносні і стаціонарні, які кріпляться на стіни. Продуктивніші будуть останні. Вони також дуже ефективно працюють в холодних будівлях, тому що замерзлі частинки повітря прибираються відразу ж. Також істотним плюсом на користь покупки осушувача є те, що при повному заповненні чашки для збору рідини прилад відразу перестане працювати. Наприклад, осушувачі повітря Trotec відмінно впораються із завданням зниження вологи в житлових кімнатах, ванних, а завдяки низькому рівню шуму - навіть в спальнях.
Кожній людині важливо відчувати себе приємно і комфортно в своєму будинку, щоб не виникало ніяких неприємних відчуттів і діти відчували себе добре, тому необхідно стежити за показниками рівня вологи в приміщенні. Осушувачі можна активно застосовувати в житловому приміщенні, в гаражі і на дачі.