Для того, щоб поліпшити теплозберігаючі властивості будівель з пінобетону, цегли або дерева виконують утеплення зовні споруди. Ми розповімо вам, як виконується зовнішнє утеплення будинків, і які будматеріали для цього використовують.
Який утеплювач вибрати? Це питання є дуже важливим. Від того, які будматеріали будуть використані залежить рівень комфорту в будинку.
Будматеріали для утеплення
На ринку представлено безліч будматеріалів, потрібних для зовнішнього утеплення будівель. Кожен з них має особливості і перевагами. Найбільш затребуваними вважаються такі матеріали:
- Мінеральна вата. Найпопулярнішим утеплювачем вважається мінеральна вата. Вона відрізняється по щільності. Для утеплення всередині будівлі застосовують матеріал, у якого цей показник менше. Для зовнішніх робіт використовують більш щільну вату. Матеріал витримує перепади температур і інші деструктивні дії.
- Ековата. Ековата вважається екологічним і надійним матеріалом. Вона має низький показник теплопровідності. Виготовляється з вторинного целюлозного сировини. Матеріал просочують складами, що перешкоджають гниттю і займання. Недолік ековати полягає в складності монтажу.
- Пінополістирол. Довговічним і ефективним матеріалом для теплоізоляції вважається пінополістирол. Він оберігає будівлю від проникнення вологи. Монтаж пінополістиролу простий, не вимагає сильних зусиль. Більшість різновидів матеріалу просочується антипиреновими складами. За рахунок цього підвищується стійкість пінополістиролу до впливу вогню. Полімер не схильний до впливу цвілі, моху або грибка. Природні матеріали не можуть похвалитися такими показниками.
- Пінопласт. Утеплювач з високими теплоізоляційними властивостями. Володіє невеликою масою. Пінопласт легко монтується на стіни будівлі, і витримує вплив вологи. Відрізняється невисокою вартістю. До мінусів матеріалу відносять непрохідність повітря, слабку стійкість до механічних пошкоджень, і токсичність під час загоряння.
Будь-який з перерахованих варіантів підходить для утеплення приватних будинків. Застосовувати їх потрібно правильно з дотриманням технологічних стандартів. Нижче ми детально розглянемо кожен матеріал.
Як утеплювати стіни зовні?
Процес утеплення стін із зовнішнього боку проводиться за технологією навісних фасадів. Необхідно залишати вентиляційний зазор між утеплювачем і фінішної облицюванням, щоб забезпечити провітрювання. Роботи виконуються в кілька етапів. Кожен з них треба зробити якісно та надійно. Від цього буде залежати рівень тепла в будинку взимку. Утеплення допомагає не тільки зробити будинок комфортним для життя, але й заощадити кошти на оплаті комунальних послуг.