Пекінська капуста - овоч сімейства капустяних, з циліндричними пухкими качанами, з хвилястими листами від світло-жовтого до блідо-зеленого кольору. Людина вживає цей вид капусти в їжу вже багато століть. Перші згадки про неї відносяться до V-VI століть, а батьківщиною вважається Китай.
Довгий час пекінська капуста була невідома жителям Європи і Америки. Вона набула популярності тільки в 70-х роках XX століття, коли вчені навчилися вирощувати її у відкритому грунті. Для українських умов овочеву культуру змогли адаптувати зовсім недавно, але вже зараз можна зустріти вітчизняну пекінську капусту на прилавках магазинів. Сьогодні разом з магазином корисних еко продуктів Містер Веган поговоримо про даний продукт.
Користь в кожному листочку
До складу пекінської капусти входять: вода (близько 95%), білки, вуглеводи, жири, органічні кислоти, клітковина, вітаміни А, С, Е, РР, групи В, макро- і мікроелементи такі як кальцій, калій, залізо, натрій, магній, марганець, фтор фосфор та інші мінеральні речовини. Пекінська капуста містить лізин, незамінну амінокислоту, необхідну для росту і відновлення тканин і яка володіє противірусною дією.
Калорійність пекінської капусти складає близько 15 ккал на 100 г продукту. Говорячи про цю характеристику, потрібно відзначити унікальність пекінської капусти. Їй властива так звана «негативна калорійність». Це означає, що організм витрачає більше калорій, щоб переварити продукт, ніж отримує з нього. У пекінської капусти негативна калорійність досягається великою кількістю харчових волокон. В організмі вони стають своєрідним «йоржиком», який очищає стінки кишечника від шлаків. Волокнами особливо багата біла частина листя.
В овочу також багато вітаміну С, який бореться з хвороботворними мікробами і вірусами, підвищує імунітет. Тому пекінка особливо корисна в міжсезоння. Також вітамін С уповільнює процеси старіння і благотворно впливає на стан шкіри.
Ще в пекінській капусті є вітаміни А і К, які допомагають виробляти пігмент родопсин - він відповідає за зір в темний час доби.
А чи є шкода?
Пекінська капуста протипоказана людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, так як груба клітковина може викликати подразнення шлунка і кишечника. З обережністю слід вживати продукт людям, які страждають панкреатитом, гастритом з підвищеною кислотністю, виразковою хворобою або ентеритом. Пекінська капуста може посилити печію і викликати діарею.
А жінкам, що годують краще зовсім виключити її з раціону. Шлунково-кишковий тракт малюка ще не здатний засвоювати речовини пекінської капусти, які надходять до нього з молоком матері. Це може викликати розлад травлення і здуття живота.