На думку сучасних експертів, горілка є тим харчовим продуктом, який нерідко підробляють. Вживання неякісного алкогольного напою зазвичай призводить до вкрай небажаних для самопочуття й здоров’я людини наслідків навіть при мізерних дозах.

Незважаючи на значну кількість вітчизняних виробників, що спеціалізуються на виготовленні горілчаної продукції, практикується доставка алкоголю відповідного типу в Україну з багатьох західноєвропейських країн. Як не помилитися, обираючи марку та бренд горілки, розповість дана стаття.

Про критерії вибору горілчаних напоїв

Фахівці радять підходити до покупки відповідного виробу комплексно, враховуючи ряд моментів:

  • Візуальний вигляд рідини – щоб дослідити вміст пляшки «на око», переверніть її догори дном та направте на світло (високосортний напій не повинен містити пластівців, піщинок та подібних часток).
  • Звертайте увагу на поліграфічне оформлення етикетки продукту – відсутність чіткості тексту на нерівність розташування наклейок є ознаками, що продукт фальсифікований (про оригінальність продукції свідчать дані про сертифікацію, категорію спирту, виробника і дату виготовлення, наявні на фронтальній та тильній етикетці).
  • Сортова належність напою. Елітною вважається категорія «альфа». Горілка Єльцин, що імпортується до нас із Франції, непоганим можна вважати і сорт «люкс», а ось від придбання виробів з маркуванням «екстра», «базис», а особливо з назвою «вища очистка», краще втриматися.
  • Гарний алкоголь виготовляється на основі води, добутої з артезіанських свердловин – вона насичена корисними мінеральними речовинами й очищена природними фільтрами, а найгіршим варіантом є дистильована вода, що надає неприємного і різкого запаху спирту.

Алкогольні бренди, визнані кращими

Згідно даних статистики, в світових масштабах є визнаними 169 торгових марок, які спеціалізуються на випуску горілчаної продукції.

Очолює даний список бренд Hite-Yinro Soyu, що виробляє популярну корейську горілку. Друге місце посідає компанія Alliance Global Group, яка випускає всесвітньо відому марку бренді Emperador.

Цікаво, що до відповідного списку ввійшло й сім вітчизняних виробників горілки. Найбільше високі рейтингові позиції в даному переліку дісталися виробникам «Хортиці» та «Хлібного дару» – вони посіли відповідно 28 та 31 місце.

Варто зазначити й те, що в останні роки темпи виробництва горілки в Україні стали знижуватися, проте оператори ринку пов’язують дану тенденцію не з падінням якості продукції, а з погіршенням купівельної спроможності населення та зростанням цін.