Якщо користувач достатньо добре розбирається в сучасних комплектуючих комп'ютера, то часто новий пристрій він збирає для себе сам.
Процес цей хоч і не зовсім простий, але досить вигідний, бо велика частина комплектуючих обходитися значно дешевше, ніж при покупці готового пристрою.
Більш того користувач встановлює саме такі комплектуючі, які йому необхідні для конкретної роботи / процесів, а подібне практично ніколи не враховується при звичайній збірці.
Останньою позитивною особливістю можна назвати те, що зовнішній вигляд у комп'ютера буде такою, як захочеться конкретного користувача.
Що стосується недоліків, то на це доведеться витратити досить багато часу, а якщо знань користувачеві не вистачає, то він може серйозно помилитися з комплектуючими і тоді система буде працювати некоректно або взагалі не буде працювати.
Що корисно знати тим, хто зважився збирати комп'ютер самостійно:
• Більшість комплектуючих, особливо процесор і материнська плата повинні бути від одного виробника, щоб була максимально можлива їх сумісність. Якщо виробники різні, то про якість сумісності потрібно дізнаватися заздалегідь або консультуватися з продавцями.
• Якщо якийсь елемент особливо потужний або великий, то йому може знадобитися кілька слотів, відповідно потрібно підбирати відповідну материнську плату.
• Деякі сучасні елементи можуть не мати свого охолодження, тому кулер доведеться купувати окремо. Цей нюанс обов'язково потрібно переглядати заздалегідь, бо без належного охолодження деталі будуть сильно перегріватися.
• Обов'язково має бути досить роз'ємів під різні накопичувачі, щоб систему в будь-який момент можна було доповнити або підключити якісь комплектуючі, відповідно роз'ємів має бути не менше двох.
• Після того як більшість основних деталей підібрані, важливо придбати відповідний блок живлення, який зможе без перебоїв постачати комплектуючі повинні кількістю енергії. До слова для більше ефективності встановлювати блок живлення рекомендується внизу, а не вгорі, як це робилося раніше. Заковика в тому, що може не вистачити довжини проводів, відповідно все знову-таки потрібно ретельно розраховувати.
• В установці більшості комплектуючих немає ніяких проблем, от тільки рекомендується підбирати відповідний системний блок, щоб всі елементи надійно закріплювалися і не обтяжували всю систему в висячому положенні, та й банально не рухалися.
• Неважливо довгі дроти або короткі, рекомендується якось їх фіксувати, щоб вони не заважали іншим елементам і не збирали на себе додаткову пил.
Якщо людина не володіє відповідними знаннями або не впевнений, то перед покупкою / складанням, варто все-таки проконсультуватися з фахівцями і ретельно перевірити доступну інформацію, бо будь-яка помилка в розрахунках обійдеться досить дорого і доведеться міняти мало не половину комплектуючих.