Серед азотних добрив є нітратні, амонійні та амідні добрива. Усі згадані добрива містять половину азоту у формі нітратів та амонію.

Нітратна форма - це та форма, яку рослини приймають найбільш охоче, але ґрунтовий комплекс її не поглинає, вона вимивається з ґрунту.

Амонійна форма - це форма, яка не дуже рухлива в ґрунті, вона пов’язана ґрунтовим комплексом, рослини поглинають її повільніше, вона призначена насамперед для побудови кореневої системи. Різниця між 34% та 32% аміачної селітри полягає в тому, що 32% збагачується невеликою кількістю доломітового борошна, отже, невеликою кількістю кальцію в його складі.

Аміачна селітра кальцію, пропонована на сайті https://megachem.com.ua/ua/ammiachnaya-selitra-turciya-n-344.html також отримується змішуванням аміачної селітри з доломітовим борошном, тільки що в цьому випадку доломітове борошно становить значну частину добрива, отже, воно отримується у складі добрива на 3,5% Са і 4% Mg. Саме це доломітове борошно блокує процес розчинення добрива, роблячи аміачну селітру кальцію повільніше розчинною, ніж нітрат. Через повільне розчинення гранул відбувається велика втрата газів азоту. Щоб уникнути втрат, це добриво слід змішувати з грунтом.

Азотні добрива (амід, аміачна селітра + амід):

  • Сечовина,
  • RSM.

Сечовина - це азотне добриво, яке містить азот у формі аміду, але рослина не забирає азот у цій формі. У грунті амідна форма перетворюється в амонійну за участю амоніфікуючих бактерій, а це, в свою чергу, за участю нітрифікуючих бактерій у нітратну. Завдяки тривалим перетворенням та різним формам азоту, це добриво доступне рослинам протягом тривалого періоду часу. Однак, щоб підгодівля сечовиною була економічною, її слід застосовувати в суворо визначених умовах, з відповідною температурою та вологістю. Не підтримуючи належних умов для внесення добрив, ви ризикуєте великими втратами азоту, спричиненими випаровуванням аміаку в атмосферу.

RSM - розчин сечовини-аміачної селітри у пропорції половини та половини нітрату амонію з сечовиною. Він містить усі три форми азоту і може бути використаний як первинне підживлення азотом. Правильне використання певних форм азоту (стосується всіх видів добрив) тісно пов’язане з рН ґрунту.

Сульфан - це добриво містить 24% аміачної селітри, 12% CaO, 1,5% MgO та 6% S. Ідеально підходить для підгодівлі, покриті гранули захищені від втрат газових азотів.