Переїзд на постійне проживання за кордон потребує від людини не лише знання іноземної мови, а й значних фінансових можливостей. Але українська заробітна платня залишає бажати кращого, а ціни постійно ростуть. Саме тому часто наші співвітчизники обирають для переїзду іноземні держави, щоб підвищити свій життєвий рівень. 

Куди варто переїжджати?

Важливими критеріями вибору нової країни проживання для українців є: розмір податків, заробітної платні, особливості працевлаштування, ціни на одяг, взуття, їжу, наявність курортів.

Канада та Сполучені Штати Америки приваблюють нових мешканців. Однак більшість вирішує переїхати до Європи. Іспанські, шведські, німецькі, люксембурзькі, датські, швейцарські, норвезькі реалії цілком задовольняють вихідців із країн колишнього СРСР. Але тут складно оформити вид на проживання, інші папери. І потрібні чималі кошти, щоб облаштуватися, знімати житло.

імміграція українців

Як натуралізуватися у спрощеному порядку?

Українці надають перевагу більш доступним варіантам, ніж США. Зокрема вони обирають ті країни, громадянство яких можна отримати по праву крові (враховується етнічне походження мігранта та місце народження його батьків). Є ще держави, які приймають осіб, які колись були депортовані з їхніх територій. Існують також групи країн, яким потрібні:

  • інвестори - власники великих грошових сум, нерухомого майна у державі в'їзду;
  • підприємці, які хочуть відкрити власну справу;
  • певні категорії фахівців (програмісти, лікарі, вчителі, інженери, агрономи і т. д.).

Деякі держави просто легалізують біженців. Ще один варіант еміграції - одруження з іноземним громадянином чи наявність близьких родичів за кордоном. Етнічне походження, наприклад, дає можливість євреям переїждати до Ізраїлю та ФРН, росіянам - до РФ, полякам - до Польщі. Придбання квартири чи будинку допоможе спрощено отримати мальтійське, кіпрське, грецьке, болгарське, словенське, угорське громадянство.

Що робити, якщо немає підстав для спрощеної легалізації?

Європейські держави пропонують послаблення, розраховані на невелику кількість людей. Однак, як правило, у потенційних емігрантів відсутні:

  • кошти для інвестицій в економіку нової батьківщини;
  • родичі-іноземці;
  • необхідна кваліфікація;
  • підстави стати біженцем;
  • знання інших мов.

Тоді можна обрати Румунію, де багато людей володіють російською і діє спрощена програма оформлення громадянства по репатріації для жителів країн СНГ. Але і тут доведеться відповідально підійти до легалізації та підготовки необхідних документів для нового статусу. Найкращий спосіб - звернутися до надійної міграційної компанії, наприклад EU.RO Group відгуки її клієнтів підтверджують, що усі зобовязання ці спеціалісти виконують чітко і в обумовлений термін. З ними оформити румунський паспорт і стати громадянином ЕС можна швидко, недорого і без зайвих труднощів.