Невід'ємною частиною різних видів устаткування є промислові підшипники. Деталі виробляються у численних варіаціях, залежно від конкретних цілей використання. Сфера застосування комплектуючих широка та включає автомобілебудування, металургію, енергетику.
Вигідно купити підшипники ви завжди можете на сайті інтернет-магазину ukragrotech.com!
Що це таке?
Підшипники, що використовуються в ряді промислових областей, — важливий складовий елемент безлічі механізмів. Призначення підшипників полягає у зниженні сили тертя між обертовою та статичною частинами.
Часто промислові підшипники купують компанії, що займаються виробництвом, переробкою кольорових металів, створення медичного обладнання. Зрозуміти, що таке промислові підшипники допоможе знання основних вимог, які до них пред'являються. Це високі показники витривалості та міцності та здатність зазнавати постійних навантажень.
Як вони працюють?
Комплектуючі застосовуються як частина опори (упору) для утримання валу, осі, а також інших рухомих конструкцій із заданим рівнем жорсткості. Механізм роботи заснований на прийнятті та передачі навантаження від рухомого вузла на інші елементи. Також деталь фіксує положення у просторі, забезпечує лінійний рух, кочення або обертання з малим опором.
Типи підшипників
Існує кілька критеріїв, за якими підшипники поділяють на підгрупи.
Виділяють такі види підшипників з урахуванням ознак класифікації:
- за типом навантаження: завзяті, радіальні, комбіновані;
- за кількістю рядів кочення: одно-, дво-, багаторядні;
- на вигляд тіла кочення: кулькові, роликові.
Залежно від конструктивних особливостей виділяють деталі ковзання та кочення. Ця класифікація є основною, тому рекомендується докладно вивчити характеристики кожного варіанта.
Призначення та особливості промислових підшипників
Модель ковзання виконана у формі корпусу з циліндричним отвором, у нього вміщена втулка. Простір між отвором втулки та валом забезпечує вільне обертання вала. Тертя відбувається при ковзанні сполучених поверхонь.
До особливостей деталей належать:
- можливість роботи при ударному чи вібраційному впливі;
- економічність при великому діаметрі валу;
- висока швидкість обертання.
Різні моделі деталей відрізняються формою отвору, кількістю масляних клапанів, можливістю регулювання. Найчастіше моделі ковзання використовують у машинобудуванні.