Найважливіша умова продуманого дизайну – гармонія. Це означає, що покривало в спальні має поєднуватися з іншими інтер'єрними елементами. Насамперед — з меблями, стінами, гардинами.

Вигідно придбати якісний домашній текстиль ви можете за посиланням https://www.kohana.in.ua/ua!

Меблі

Спальне місце і покривало - частини єдиної композиції, вони повинні відповідати один одному за стилем, відтінком, настроєм. Тут є два шляхи: повністю скопіювати колір видимої частини узголів'я та повторити його, вибираючи текстильне покриття для ложа, або зробити правильний акцент за допомогою окремих елементів декору. Наприклад, при червоній шкіряній спинці на саме ліжко можна накинути біле покривало з контрастними червоно-чорними ромбами, смугами, декількома червоними маками.

Стіни

Головне — не перестаратися у гонитві за оригінальністю. Якщо стіни кімнати прикрашені шпалерами, ліпниною, великими фотографіями та репродукціями, покривало слід вибирати однотонне. При цьому воно має поєднуватися за кольором з деякими елементами декору, можливо не найбільшими і помітними: вазами на полицях, рамами картин, плафоном торшера.

І навпаки: при однотонному оформленні стін (особливо, якщо вони витримані в пастельних відтінках) допустимо зробити покривало єдиною плямою, що кричить. Це надасть кімнаті яскравого, святкового вигляду.

Гардини

Класика жанру — поєднання гардин та покривала на ліжку за кольором та фактурою. Якщо вони будуть повністю однотонними, можна додати до інтер'єру спальні більше оригінальних акцентів - у цій ролі можуть виступати кашпо з живими квітами, симпатичні статуетки, декоративні подушечки та інші затишні дрібнички.

Другий цікавий варіант – збіг за кольором, але різниця у декорі. Наприклад, однотонні сині гардини на вікнах та синє із золотом покривало на ліжку. Дорого, розкішно, стильно. А ось повністю копіювати принти, щедро розсипаючи їх по тканині, дизайнери не радять - зайва строкатість швидко здасться стомлюючою.

Важливий момент! Не всі візерунки мають однаково хорошу сполучність. Серед геометричних принтів лідирує смужка – вона чудово впишеться практично у будь-який інтер'єр. А ось велика контрастна клітина вважає примхливим візерунком, який виявиться не доречним при створенні багатьох композицій.

Освітленість - ще один критерій, який слід враховувати. Темну кімнату візуально «розширить» і оживить покривало бежеве, жовте, ніжно-рожеве або блакитне, світло-салатове, відтінки слонової кістки. За достатньої кількості природного світла можна зробити вибір на користь більш насичених, благородних відтінків.