Сучасні будівельні матеріали стають все більш поширеними з кожним днем. Не виключенням став і гнучкий клінкер. Він являється ідеальною імітацією традиційного керамічного клінкеру. Та при цьому має низку переваг та широку сферу використання. Гнучка цегла все частіше зустрічається на фасадах будинків. І це зовсім не дивно, оскільки виробники випускають різні види матеріалу у різній кольоровій гамі, тому за його допомогою можна замінити інші оздоблюючи матеріали.

Переваги

Цей матеріал використовується для зовнішніх облицювальних робіт. Завдяки тому, що це – сучасний матеріал, він створюється з високоякісної сировини з використанням нових технологій. Завдяки цьому він має багато переваг. А саме:

  • Великий вибір. Є багато видів матеріалу, завдяки чому можна втілити будь-яке дизайнерське рішення. Є варіанти, які дуже складно відрізнити від натурального клінкеру.
  • Завдяки тому, що матеріал гнучкий, його можна використовувати для облицювання навіть вигнутих поверхонь.
  • При використанні матеріалу майже немає відходів.
  • Всі елементи чудово піддаються обробці, тому якщо вам потрібно відрізати певний елемент, то для цього вистачить звичайного гострого ножа або ножиць.
  • Покриття дуже просте у монтажі. Не обов'язково добре знатися на будівництві, щоб виконати фасадні роботи без професійної допомоги.
  • Гнучку цеглу можна використовувати практично за будь-якої температури. Вона може коливатися в межах від -35 до +80 градусів за Цельсієм.
  • До складу матеріалу не входять шкідливі та небезпечні для здоров'я речовини, які можуть виділятися, коли він нагрівається на сонці.
  • Такий матеріал з часом не почне тріскатись і відвалюватися, як це буває зі звичайною плиткою під час перепадів температури або усадки стін. Тому ще довгий час будинок залишатиметься візуально привабливим. Також це допоможе запобігти появі тріщин на стінах.

Недоліки

Крім сильних сторін, цей облицювальний матеріал має й слабкі. До них можна віднести:

  • Потрібно дуже ретельно перевіряти матеріал перед покупкою. Це пов’язано з тим, колір матеріалу з різних партій може трохи відрізнятися. А використання цегли різних кольорів не завжди добре впишеться у задуману візуальну концепцію. Цієї проблеми легко позбутися, співпрацюючи з перевіреними компаніями.
  • Стіна, на яку треба наносити гнучку цеглу має бути рівною. Це може зайняти додатковий час та витрати.
  • Очищення поверхні при експлуатації може бути складним, оскільки текстура такої цегли шорстка. Саме тому спеціалісти рекомендують наносити на неї захисний шар зі спеціальної речовини, який зробить процедуру очищення швидкою та простою.

Що маємо у результаті?

Використання гнучкої цегли як облицювального матеріалу для фасаду – це гарне рішення, якщо заздалегідь врахувати всі його особливості та слабкі сторони. Як альтернативу можна розглянути термопанелі. Крім забезпечення привабливого вигляду, вони також зможуть утеплити ваш будинок.