Починаючи з 2020 року з масовим переходом освітніх закладів на дистанційне навчання питання придбання гаджетів гостро повстало перед батьками. Комусь достатньо планшета, а хтось комплектує бюджетний комп’ютер і купує монітор бу, б/в системник і клавіатуру. Що краще і чи варто економити на цьому?
Види пристроїв для навчання
Сучасний школяр - активний, допитливий і кожен день має справу з новими технологіями. Так, дистанційне навчання в онлайн-форматі вимагає відповідної технологічної бази. Купівля комп’ютера вирішує це питання, але… Дитина росте швидко, а разом із нею і вимоги до гаджета. Якщо в початкових класах для навчання достатньо планшета, а в середніх учень більше починає працювати з текстом і графікою, то в старших вже використовуються програми для 3D-моделювання. Тож, варто обирати гаджети за віком і потребами
Планшет
Дуже компактний, легкий та відносно недорогий пристрій. Колись планшети купувались тільки для примітивних ігор, інтернет-серфінгу та читання. Зараз же вони можуть дати фору навіть комп’ютерам. Велика кількість застосунків для iOS і Android дозволяють вирішувати найрізноманітніші завдання. Це чудовий варіант для початкової школи й з точки зору економії теж, але не для виконання об’ємних письмових завдань. Питання тимчасового застосування можна вирішити, придбавши недорого планшет б/в в інтернет-магазині «Pc.com.ua», який з часом можна бути замінити повноцінним компом для дорослого школяра.
Моноблок
Моноблоки - це універсальні пристрої, що поєднують в собі системний блок і монітор. Виглядають сучасно та стильно, місця займають не більше, ніж потрібно для монітора на столі. Деякі моделі обладнані сенсорним екраном, що дуже зручно для малювання і дітям, які звикли до смартфонів чи планшету.
Варто зазначити, що моноблок - недешевий пристрій, ще й до того швидко зістарюється. Оновити його вбудовану “начинку” не так-то просто.
Ноутбук
Це, мабуть, найоптимальніший варіант для навчання. Можливо, хтось скаже, що за ноутбуком не так зручно, як за комп’ютером, але це скоріше питання організації робочого місця. Серед переваг ноутбука:
- портативність - його завжди можна взяти із собою до школи;
- працює від батареї;
- компактність;
- тачпад можна доповнити мишею.
Стаціонарний ПК
Головна перевага стаціонарного комп’ютера - можливість апгрейда. При необхідності можна встановити додатковий жорсткий диск, додати оперативної пам’яті, замінити відеокарту на більш продуктивну тощо. Також на купівлі можна заощадити, якщо зібрати комп’ютер самостійно, скориставшись для придбання комплектувальних вторинним ринком.
Отже, комп’ютер - незамінна річ для сучасного школяра. Великий вибір пристроїв дає можливість обрати найбільш зручний для кожного, і тоді навчання буде не тільки в користь, а й в радість.