В порівнянні з лампами розжарювання, світлодіодні (LED) споживають значно менше електроенергії й служать в рази довше. Та не лише в цьому відмінність. LED-лампи мають значно більше характеристик, які слід враховувати. Проте є типові помилки, які роблять більшість покупців, вибираючи такі освітлювачі вперше. Фахівці популярного українського магазину LED-STORY, який спеціалізується на освітлювальних пристроях, зібрали найпоширеніші з них.
Вибираємо світлодіодні лампи правильно
Щоб отримати всі переваги LED лампи, її варто вибрати правильно. А це означає – не робити таких помилок:
- Не зважати на показники світлового потоку.
Ця характеристика вказує на яскравість світла. Вимірюється в люменах (lm, лм). Вибір залежить від приміщення, яке потребує освітлення. Типові рекомендації в лм:
- санвузол – 50;
- спальня, кухня – 150;
- дитяча – 200;
- офіс – 300;
- робоча зона для креслення та інших занять, що потребують яскравого освітлення – 500.
Але треба мати на увазі, що навіть у кухні, спальні чи санвузлі в окремих зонах приміщення може знадобитися більш яскраве освітлення.
- Не зважати на температуру світла.
В LED лампах позначається в градусах Кельвіна (К). Чим вищий показник, тим холодніше і біліше буде світло (6000 К), чим нижчий – тим тепліше і жовтіше (2700-2800 К). Нейтральне біле світло – 4000 К. Для офісів краще годиться нейтральне освітлення, для спалень, зон відпочинку – тепле біле чи жовте.
- Не зважати на кут розсіювання світлового потоку.
Залежно від розташування діодів у лампі, кут розсіювання світлового потоку може становити від 30 до 360 градусів. Від цього залежить, даватиме пристрій світло лише перед собою чи освітлюватиме велику площу довкола.
- Не перевіряти пульсацію лампи.
Високою пульсацією грішать неякісні LED-вироби. Для очей ця особливість непомітна, проте шкідлива для зору і нервової системи. В ідеалі показник має становити не більше 5-15%. Щоб перевірити показник, слід вкрутити лампу в цоколь, увімкнути світло і піднести до неї камеру смартфона. Якщо пульсація висока, зображення на екрані буде миготіти.
- Не зважати на форму лампочки.
Цоколь і формфактор лампочки треба вибирати з врахуванням характеристик світильника, з яким вона буде використовуватися. При цьому необхідно орієнтуватися не на візуальні характеристики лампи, а заводське маркування.
Що ще варто мати на увазі, вибираючи LED освітлення?
Не менш важливий критерій вибору LED-освітлювача – бренд. Прилади сертифікованих виробників не лише довше служать, але й безпечні для використання. В Україні купити якісні освітлювальні прилади за невисокою ціною можна в інтернет-магазині LED-STORY. А якщо у вас виникнуть труднощі з вибором, фахівці магазину завжди порадять оптимальний варіант до ваших потреб.