Йодид калію – незамінний елемент в людському організмі. В першу чергу він стабілізує синтез трийодтироніну та тироксину (гормонів щитоподібної залози). Крім щитоподібної залози, речовина міститься в оболонці шлунку та слинних залозах.
Препарат дуже популярний в аптеках: кілька вітчизняних виробників випускають його. Знайти ліки за прийнятною ціною дозволяє медична інформаційна система «Аптека 9-1-1». На https://apteka911.ua/ua/drugs/kaliyu-yodid-d7668 можна знайти не лише пропозиції від найближчих аптек, але й ознайомитися з головними особливостями приймання препарату, включаючи показання, протипоказання, відгуки інших користувачів.
Як діє на організм йодид калію?
Йодид калію чинить комплексну дію на щитоподібну залозу. Він зменшує її розміри, ущільнює тканини, відновлює нормальні розміри залози у дітей при її патологіях. Крім того, варто відзначити відхаркувальну дію: елемент входить до складу багатьох засобів для лікування захворювань дихальних органів. Також необхідно згадати про протигрибкові якості йодиду калію.
Найбільш відомий засіб своїми захисними властивостями. Його необхідно приймати при радіаційному забрудненні місцевості для запобігання ускладненням в роботі щитоподібної залози. Але приймання здійснюють не для профілактики, а при реальних аваріях на АЕС, коли стався викид радіаційних часток.
Як організм реагує на нестачу елемента?
Зазвичай організм отримує йодид калію в необхідній концентрації з харчових продуктів. Особливо багато його міститься в морепродуктах, морській капусті, грибах, яйцях, квасолі. Якщо ж у щоденному раціоні цих продуктів недостатньо (а з ними й важливого елемента), то організм реагує наступним чином:
- швидка втома;
- проблеми зі сном;
- байдужість до всього;
- набряки обличчя, тіла і кінцівок;
- збільшення ваги;
- прояви залізодефіциту.
Варто зазначити, що ці ознаки можуть свідчити й про інші розлади організму. Тому ні в якому випадку не можна самостійно приймати препарат, адже це загрожує небезпекою у вигляді неприємних побічних ефектів.