Активний темп життя сучасної людини пов’язаний із багатогодинним використанням комп’ютера та гаджетів щодня. Надмірне навантаження на очі призводить до зниження гостроти зору та розвитку різноманітних офтальмологічних захворювань. Запобігти їм набагато простіше, ніж лікувати. Тому для збереження здоров’я очей слід практикувати ефективні профілактичні заходи. До їхнього переліку належать прості вправи для зміцнення зорових м’язів. Слід дізнатися, як правильно тренуватися в домашніх умовах.

Комплекс вправ і техніка їхнього виконання

Візуальній гімнастиці слід приділяти увагу щодня, бажано після інтенсивних навантажень на органи зору (читання, рукоділля, використання монітора ноутбука, смартфона). Починати тренування рекомендується з найпростіших вправ. Візуальна гімнастика дає змогу запобігти розвитку офтальмологічних захворювань. Якщо вже діагностована міопія, може знадобитися лікування, зокрема лазерна корекція очей у Києві. Після хірургічного втручання вправи для зору та будь-який інтенсивний вплив на очі заборонені на визначений лікарем період.

Як займатися гімнастикою для м’язів зору:

  1. Розслаблення. Легко кліпайте очима протягом двох хвилин. Проста вправа сприяє покращенню кровообігу.
  2. Фокусування на точці. Знайдіть у приміщенні вікно та нанесіть на скло невелику точку. Можна використовувати маркер, що легко змивається, або пластилін. Необхідно вибрати найбільш віддалений об’єкт пейзажу, наприклад будинок, автомобіль, дерево тощо. Протягом хвилини слід дивитися на нього, після чого відразу ж перевести погляд на точку на склі. Потім знову змістити фокус на об’єкт. Вправу повторювати впродовж 3–5 хвилин.
  3. Широко розплющені очі. Потрібно рівно сісти на стільці. На 5 секунд заплющити очі, після чого різко підняти повіки. Вправа повторюється до 10 разів.
  4. Робота з уявою. Можна почергово уявляти геометричні фігури та інші прості об’єкти, після чого намагатися «малювати» їх поглядом.

Протипоказання до виконання візуальної гімнастики

Вправи для очей не можна виконувати під час гострого запалення слизової оболонки очей, а саме в разі виникнення блефариту, кон’юнктивіту. До переліку протипоказань належить алергічна реакція, що супроводжується почервонінням очей і відчуттям болю. Водночас заборонена гімнастика людям, у яких діагностована глаукома й відшарування сітківки.

Якщо є сумніви щодо необхідності та особливостей виконання вправ для м’язів органів зору, рекомендується проконсультуватися з лікарем.