Захворів зуб і настав час йти до стоматолога? І навіть найсміливіша людина відчуває при цьому деяку збентеження. А вся річ у незнанні базової інформації, адже лякає лише невідоме. Відновимо прогалину і поговоримо сьогодні про ендодонтичне лікування зубів: що це таке, у яких випадках проводиться. А більше про це ви дізнаєтесь за посиланням https://yaremadental.com/likuvannya-kanaliv/!               

Щоб зрозуміти, що таке ендодонтична терапія і в чому її суть, потрібно розібратися в будові зуба. Зубний елемент складається з кількох шарів, кожен із яких має своє призначення. Найвищий – емаль, вона захищає внутрішні тканини від впливу зовнішніх факторів. У підясенній (кореневій) частині емаль змінюється цементом. Під емалевим покриттям знаходиться дентин. Він, у свою чергу, оточує порожнину, яка складається з пульпової камери та кореневих каналів.

У пульповій камері розташована пульпа - тканина, що складається з кровоносних та лімфатичних судин, а також нервових закінчень. У каналах коренів – нервові волокна, артеріальні та венозні судини.

Що таке ендодонтичне лікування зуба?

Ендодонт – це сукупність пульпи (у пульповій камері та в корінні), прилеглого до неї дентину, періодонту (тканини, навколишнього коріння). Отже, лікувальні маніпуляції, які проводяться при захворюванні ендодонту – це ендодонтичне лікування зубів. Завдання – збереження дентальної одиниці як елемента зубного ряду. Заходи, що проводяться для досягнення мети:

- знищення патогенної мікрофлори всередині каналів шляхом видалення пульпової субстанції (депульпування) та інфікованого дентину;

- лікування лікарськими препаратами для запобігання рецидиву запалення;

- обробка порожнин, що утворилися, і їх пломбування.

Якщо говорити простою мовою, то ендодонтична терапія – це лікування каналів кореня методом повного чи часткового депульпування. Зуб втрачає нервові волокна і, як наслідок – перестає хворіти. Очищення від інфікованих тканин усуває запалення.

А що щодо ендодонтичного лікування, запитаєте ви? Сам процес завдає невеликого дискомфорту. Ендодонтія має на увазі під собою запалення нервової тканини, яка супроводжується неприємними відчуттями. Тож у разі біль стає природною реакцією організму.

Не варто впадати в паніку, болючі відчуття продовжаться недовго. Завдяки якісним анестетикам професійний ендодонтист проводить усі необхідні маніпуляції із мінімальним дискомфортом. Після завершення лікування може підвищитись чутливість зуба до зовнішніх впливів, яку легко усунути ліками.

Ендодонтічна терапія передбачає обробку дентину бормашиною, депульпування та інші стоматологічні маніпуляції. Всі вони болючі, тому необхідне ефективне знеболювання. Анестезія може бути місцевою чи загальною. І той і інший варіант застосовується у стоматологічній практиці. Вибір конкретного способу обговорюється лікарем разом із пацієнтом, оскільки є протипоказання. Місцеве знеболювання виконується ін'єктуванням зони майбутнього стоматологічного втручання анестетиком локальної дії.