Автоматична коробка передач стало дієвим покращенням їзди як для новачків, так і для більш досвідчених водіїв. Не треба тобі дати педаль щеплення, контролювати якійсь датчики тощо. Дійсно як кажуть, сів та поїхав. Але насправді це так? Чи дійсно АКПП позбавляє всіх клопотів водіїв давайте разом розбиратися у цьому тексті.
Коробка передач дуже пов'язана з такими головними автозапчастинами та системами як двигун, тормоз, паливна, охолоджуюча системи тощо. При великому навантаженні навіть автомат не встигає вчасно перемикати всі системи вірно, а електроніка починає допускати різні помилки. Які дії водія вбивають коробку автомат?
- Різке гальмування чи старт.
Будь-яка естримальна їзда має сенс у певному місці на спеціальних автівках. Ніякої їзди не допускається в межах міста, на бездоріжжі, на простих автівках, а тим паче що автоматичною коробкою передач.
Ні в якому разі не треба жати одночасно газ та тормоз! Видовище яскраве, дим з-під колес, але того варте? Заміна АКПП дороге задоволення у наш час війни, а тим паче, коли так важко знайти оригінальні автозапчастини на Спринтер. Магазин https://razborka-bus.kiev.ua/ до ваших послуг.
Поїздка має бути спокійною, без фанатизму. Бережіть гідротрансформатор від навантаження.
- Велике навантаження ваги.
Ніколи не перегружайте свою автівку. Та ще автомат! Такі сучасні машини не зроблені як ті воли автовази. Міські кросовери не зроблени для перевозки причепів. Не нагружайте дороге авто своїм “хочу”. Ремонт буде дорогим, ніж аренда буса для перевірки.
- Буксувати на вулиці без щільного покриття, на бездоріжжі.
Автоматичні коробки передач дуже чутливі на дорозі. Такі системи добре працюють на рівній дорозі, де асфальтне полотно, і навпаки, не доцільні де є бездоріжжя та грязьові болота. Автоконструктори розрахували міцність та потужність авто з автоматом тільки на їзду в місті. Без навантаження та буксування. Так ваша автівка працює безпечно, і ви не буде потреби купити автозапчастини в інтернеті завчасно. Якщо пару разів може минути без перешкод, то постійне буксування просто призведе до того, що машина встанет, заглохнет двигун на мертво.
- Недотримання правил буксирування.
Автомат ніколи не можна тягнути на канаті. Тільки перевізка на ланцеті чи спеціальними сервісами перевозки.
Якщо раніше водії використовували правило 50/50, тобто можна буксирувати автівку при швидкості до 50 км/годину на відстань до 50 км, то сьогодні це правило змінилося на 30/30. Швидкість 30 км/годину на відстань до 30 км. Але далеко не всі автівки можна тягнути за канат. Якщо авто з автоматом можна тільки перевезти на спеціальній машині, то інші авто треба буксирувати залежно від її ваги. Наприклад, Ланос ніяк не може тягнути на канаті кросовер.
- Робити перемикання передач на ходу.
Більшість водіїв починають нервувати коли треба дуже швидко зробити якийсь маневр на дорозі, починають швидко перемикати коробку передач, коли машина стоїть чи невчасно. Поспіх ніколи не приводить до успіху. Передчасне перемикання швидкості зіпсує роботу паливної системи. Механізм блокування вала може не працювати в чесно або зовсім вийти з ладу, теж саме може відбутися з клапанами гідравліки.
Коли ви за кермом сучасної автівки з автоматичним керуванням, завжди пам'ятайте, що це засіб пересування, а не іграшка для екстремальної їзди. Від всіх ваших дій залежить безпека всіх учасників руху. Дбайте про транспорт вчасно, слідкуйте за станом всіх робочих систем, робіть їх профілактику та завжди стартуйте тільки після прогріву двигуна, незалежно зима на вулиці чи літо. Правила експлуатації транспортного засобу це гарантія вашої безпеки та насолода їзди за кермом. Будьте обережні!