Дизельні генератори, на відміну від бензинових, підходять для тривалої експлуатації. Тому їх можна використовувати як основне або резервне джерело харчування на відповідальних об'єктах: у медичних установах, вахтових селищах, житлових комплексах, на будмайданчиках та виробничих підприємствах. Але щоб техніка служила довго і без аварій, необхідно дотримуватися правил експлуатації та обслуговування.
Паливно-мастильні матеріали
Від якості дизельного палива оптом та олії залежить ККД генератора та термін його служби. У складі солярки не повинно бути води та механічних домішок. Обов'язкове використання пального, що відповідає сезону, тому з настанням холодів потрібно переходити на зимове. У двигун можна заливати тільки дизельні олії (з літерою С у маркуванні - CD, CE, CF-4 тощо).
Установка генератора
Генератор потрібно встановлювати далеко від джерел відкритого вогню на рівну тверду поверхню. Слід забезпечити захист техніки від попадання пилу, вологи, сторонніх предметів. Якщо генератор встановлюється у приміщенні, його площа повинна становити щонайменше 10–15 м2. Також необхідно передбачити систему відведення вихлопних газів та припливу свіжого повітря, засоби пожежогасіння. Експлуатація поза приміщенням можлива лише під навісом або у спеціалізованому контейнері.
Правила експлуатації
Загальна потужність всіх підключених споживачів має перевищувати номінальну потужність генератора. Не можна експлуатувати техніку як максимального навантаження. Це може призвести до передчасного зношування двигуна.
Під час роботи необхідно контролювати обороти двигуна, тиск олії, температуру рідини, що охолоджує. При відхиленні від норми або появі підвищеного шуму, вібрації, стукотів потрібно негайно заглушити двигун та усунути причини. Якщо генератор не обладнаний системою дозаправки, заправляти бак можна тільки після зупинки агрегату. При цьому слід стежити, щоб паливо не потрапило на розпечені частини установки.
Важливо дотримуватись і регламентів техобслуговування, прописаних в інструкції до техніки. Агрегат слід утримувати в чистоті, регулярно оглядати на предмет пошкоджень, патьоків експлуатаційних рідин та інших несправностей. З зазначеною періодичністю потрібно міняти олію, свічки, фільтри. Для проведення регламентного ТО необхідно залучати спеціалістів спеціалізованих сервісних центрів.
Дотримання цих простих правил продовжить безаварійний термін служби дизельного генератора та знизить витрати на його утримання та ремонт.