У наш час досить часто можна почути таке значення як донат. Але що таке донат та яку важливу роль відіграє у різних сферах суспільства? Перше, що потрібно відзначити, так це те, що донати допомагають надавати підтримку стрімерам, волонтерам, військовим, освітнім секторам, виводити на новий рівень мистецтво та розвивати бізнес.

Саме слово «донат» розшифровується як «зробити внесок» або «пожертвувати, подарувати». Користувачі мають змогу надіслати гроші, щоб підтримати контент-творців, вебсайти, благодійні організації, проєкти та інше. Переказати кошти у вигляді донату виходить за допомогою онлайн-інструментів, що є у наявності. Це вже залежить від самої платформи та людини, які збирають донати.

Що мотивує людей донатити?

Причини для донатів бувають різні. Мотивація щодо донатів здатна відрізнятися, в залежності від певного контексту. Багато людей можуть надсилати донати, щоб допомогти іншим у складній ситуації. Наприклад, підтримати улюбленого стрімера, пожертвувати з благодійною метою, профінансувати наукові дослідження, допомогти певним проєктам та інше. Тобто, донати являються прямим способом здійснити позитивний вплив. До того ж під час онлайн-стрімінгу, донати часто можуть виражати визнання та вдячність. Тобто, глядачі дякують автору та той контент, що той створив. Крім всього цього, про донати можна сказати наступне:

  • Люди можуть часто донатити, коли емпатизують з труднощами чи викликами, з якими мають справу інші. Тобто, це може бути благодійний донат, призначений для бідних, хворих, тих, хто постраждав від природної катастрофи. Допомагати можна не тільки людям, багато хто допомагає тваринам;
  • Донати надають змогу підтримати те, що відповідає особистим цінностям. Наприклад, донати на охорону довкілля, захист людських прав та інше;
  • У певних випадках, люди можуть надсилати донати, коли сподіваються отримати відповідь на свою пожертву. Якщо зробити донат на бізнес, тоді можна отримати винагороду, наприклад, продукт або послуги. Інколи за донати на благодійність дозволяють зменшити податки, що також мотивує жертвувати.

У будь-якому випадку, донати являються добровільною справою та свідомим рішенням. Кожен самостійно вирішує, чи хоче закинути подібну пожертву, щоб підтримати те, що цікавить.

Що варто знати, перед тим, як донатити?

Перед тим, як прийняти остаточне рішення щодо донатів, варто оцінити власний бюджет. Ніхто не повинен донатити більше, ніж має змогу собі дозволити. Але навіть невеликі внески здатні здійснити великий вплив на бажаний результат. Роблячи маленькі донати на 5-20 гривень щотижня, це вже буде мати позитивний вплив на те, заради чого ви це робите. Є

Дуже важливо, перед тим, як робити донати, докладно дослідити організацію або особу, якій плануєте перевести кошти. Адже кожен хоче залишатися впевненим, що гроші використовують з ефективністю та згідно з цілями, які ставлять. Не забудьте перевірити, наскільки реальні реквізити, на які робите пожертви, оскільки благодійними зборами часто займаються шахраї.

Можна вирішити, збираєтеся донатити один раз, чи регулярно. Завдяки регулярним внескам, організаціям стане простіше планувати власний бюджет, отримувати стабільний потік фінансування. Регулярні внески являються найбільш ефективними, навіть якщо вони невеликі, але поступають на постійній основі.

Донати можна сміливо назвати благородною справою. Саме вони надають змогу іншим розвиватися, приносячи користь від власної діяльності. Тому якщо бажаєте підтримати улюбленого блогера чи благодійну організацію, зробити це досить просто.