Стоматологи протягом багатьох років підтверджують, що переважна більшість пацієнтів стурбовані видаленням зубів мудрості. Ми не турбуємося про пломбування каріозних порожнин, установку вінірів або піскоструминну обробку зубів, але всі ми знаємо, що видалення 8 зуба: https://familydent.ua/vydalennya-zuba-mudrosti/ болісне і може призвести до ускладнень. Такий підхід до цієї теми заздалегідь неправильний, бо жоден стоматолог не скаже нам одразу, який вигляд це матиме в нас - треба враховувати розташування вісімок, ступінь їх прорізування, можливий карієс.
Відсутність інтересу до стану наших зубів мудрості може виявитися помилкою - особливо коли ми плануємо залишитися за кордоном. Чому? Тому що біль може наздогнати нас будь-якої миті, і тоді знадобиться швидке видалення - а якщо ми перебуваємо далеко від дому, то можемо, наприклад, не говорити мовою, і нам буде складно спілкуватися зі стоматологом. Тому варто перевірити, чи зможемо ми знайти там схожі місця, перш ніж вирушати до обраного вами міста.
Потенційні ризики видалення зубів мудрості
Якщо ми вирішимо визнати, що наші зуби мудрості вже виросли, і просто залишимо їх у спокої, це не означає, що згодом вони не почнуть доставляти нам проблеми. Насамперед тут слід згадати, що вісімки зазвичай розташовані у важкодоступному місці - тож їх важко чистити і в них швидко утворюються карієс. Тоді вони можуть погано позначитися на решті зубів, і ми матимемо все більше й більше проблем, а це призведе до збільшення витрат на лікування.
Якщо наші восьмі тільки прориваються або ми ще не відчуваємо деякі з них - ми справді не знаємо, наскільки болючим буде цей процес. Іноді варто зацікавитися цим одразу - навіть якщо це вимагає хірургічного видалення зуба. Таке рішення часто обирають люди, які планують ставити ортодонтичний апарат - згодом витяг вісімок буде набагато складнішим.
Найважливіші факти
Ніхто з нас точно не знає, як ми будемо прибирати вісімки - тож не турбуйтеся про це заздалегідь. Ми обов'язково отримаємо місцеву анестезію і рекомендації щодо післяопераційного лікування, яких просто зобов'язані дотримуватися. Якщо стоматолог помічає, що видалення може бути ускладнене, то він може звернутися по допомогу до хірурга. Він також буде в нашому розпорядженні після процедури - якщо виникнуть будь-які проблеми. Однак зазвичай набряк і біль зникають через кілька днів.
Запитання, які часто ставлять:
Чому вісімки називають зубами мудрості?
Вісімки - це треті моляри, вони зазвичай з'являються як останні у віці від 17 до 25 років - це період, у якому людина досягає зрілості, звідси й пішла їхня народна назва «зуби мудрості».
Чи болять зуби мудрості?
У дуже рідкісних випадках прорізування зубів мудрості залишається непоміченим. У багатьох випадках спостерігається відносно сильний біль, а іноді й інші нездужання. Причиною зазвичай є занадто мало місця в зубних рядах.
Чому вісімки ростуть?
Вони є своєрідним пережитком наших предків, які через типи споживаної їжі потребували більших брекетів. Вісімки використовуються для відкушування шматочків і подрібнення їжі.
Чому не всі отримують вісімки?
Зазвичай це відбувається через нестачу місця в зубній дузі. Часто причиною відсутності вісімок є неправильний прикус. Буває й так, що неправильне положення зачатка зуба змушує його рости зсередини верхньощелепної пазухи. На думку фахівців у галузі стоматології, зуби мудрості мають правильно розташовуватися до 16 років.
Дотримуйтесь наших рекомендацій після видалення зуба для швидкого відновлення: https://familydent.ua/blog/rekomendacziyi-pislya-vydalennya-zuba/ та захистіть своє здоров'я, мінімізуйте біль й уникніть ускладнень.
Чи боляче видаляти вісімку?
Це процедура, що проводиться під місцевою анестезією, яка дає змогу зменшити біль, а в багатьох випадках повністю його усунути. Видалення займає близько години, після чого місце зуба очищається і накладаються шви.