Посвідка на проживання в Україні – це документ, який надає право та можливість нерезиденту України на безперешкодне та законне проживання та на території держави.
Слід зазначити, що цей дозвіл може діяти протягом встановленого строку або без обмеження терміну його функціонування. Таким чином, з огляду на це, можна виокремити два види посвідки на проживання: постійна та тимчасова. Обидві з них мають свої переваги та недоліки. Перш за все, треба відзначити, що посвідка на тимчасове проживання Посвідка на тимчасове проживання має обмежений термін її дії, а через кожні 12 місяців необхідно продовжувати строк її функціонування. Щодо постійної посвідки на проживання, то вона теж має свої недоліки. Процедура її отримання є дуже трудомістким процесом, а для здобуття дозволу на оформлення цього документу треба мати вагому підставу.
До речі, перелік цих причин не є фіксованим, адже кожен випадок розглядається окремо. Однак, найпопулярнішими підставами для оформлення постійної або тимчасової посвідки на проживання https://vidnazhitelstvo.com/posvidka-na-postijne-prozhivannya/ в Україні залишаються:
- переїзд на територію держави з метою навчання; працевлаштування у країні;
- встановлені сімейні відносини з громадянином або громадянкою України;
- наукова, культурна, просвітницька або освітня діяльність;
- участь у міжнародних і міжнаціональних проектах, програмах і заходах.
Відповідно до ЗУ «Про імміграцію» найвагомішими підставами для отримання нерезидентом України посвідки на постійне проживання на території держави є наступні:
- наявність родичів першої лінії (діти, батьки, чоловік, дружина, брат, сестра тощо), які є громадянами України;
- наявність родичів першої лінії (діти, батьки, чоловік, дружина, брат, сестра тощо), які вже оформили посвідку на проживання в Україні;
- територіальне походження;
- оформлення статусу біженця; перебування у статусі опікуна або піклувальника громадянина України – представника незахищених категорій населення.
Більше того, іноземці, які отримали постійний тип посвідки на проживання на території України, у своїх правах ототожнюються з громадянами України.
Можна виокремити дві категорії резидентів іноземних громадян, які мають право на отримання постійної посвідки на проживання в Україні: особи, які раніше перебували в статусі громадянина України; особи, яким право на імміграцію до України було присвоєно згідно з Дозволом на імміграцію.
Строк процедури оформлення посвідки на проживання в Україні та ціна отримання цього документу не є фіксованими. Це залежить від кількох факторів, які є індивідуальними для кожної конкретної ситуації: необхідний тип посвідки на проживання, терміновість оформлення тощо. Варто зазначити, що процедура отримання займає здебільшого менше 30 днів, а заплатити треба буде приблизно 8000 гривень. Пропонуємо Вам дізнатися детальну та персональну інформацію в нашому консультаційному центрі. Ви отримаєте вичерпні та змістовні відповіді на всі важливі для Вас запитання.
Ми допоможемо Вам отримати посвідку на проживання на території України якнайшвидше та за прийнятною ціною!