З давніх часів і по теперішній час дерево широко використовується при обробці і виготовленні різних конструкцій для внутрішніх приміщень.

Дуже часто дерево використовується для виготовлення сходів різного призначення. Основною вимогою, що пред'являються до дерева, що використовується для виготовлення сходів, є твердість. З тополі хороші сходи не виготовити. Для того, щоб сходи були готові до багаторічної бездоганної служби, необхідна добре просушена міцна деревина твердих порід.

Тільки потрібно пам'ятати: з одного боку, чим твердіший, тим краще, з іншої, чим твердіший, тим дорожче і складніше у виготовленні.

Безперечний лідер у списку претендентів – дуб, береза і ясен. Але підійде і порівняно дешева сосна. А сучасні технології деревообробки можуть надати їй вигляд набагато більш дорогої породи дерева. Більш того, фахівцям не складе праці покрити дерево позолотою, імітувати патину і т. п. Список майже нескінченний. А висновок один: сходи з дерева чудово вписуються в будь-який інтер'єр, чудово поєднуються з будь-яким напільним, стіновим і стельовим покриттям, надає інтер'єру закінченість, респектабельність і лиск.

За багато століть свого використання сходи мають безліч варіацій: прямі або гвинтові, консольні або підвісні, маршові або ламані, розсувні і підвісні.

Конструкція підбирається під конкретний обсяг приміщення і певний інтер'єр. У великих приміщеннях безумовний лідер маршеві сходи, малогабаритних – гвинтова.

Якщо власник не професійний архітектор, то краще скористатися послугами фахівця. Він врахує не лише обсяг і загальний дизайн приміщення, але і нюанси монтажу, травмобезпечність і навіть вікові дані господарів.

Вибір конструкції однозначно визначає і місце їх установки. Як правило, це хол. Варіанти, звичайно, завжди є, але непорушними є два принципи.

По-перше, будь-яка конструкція повинна займати стільки простору, щоб бути повністю функціональною, але не виглядати громіздкою.

По-друге, принаймні, перший проліт або 2-3 перші сходинки повинні бути звернені до вхідних дверей приміщення.

Зрозуміло, дубові сходи – досить дороге задоволення. Розвиток сучасних технологій деревообробки дозволяє, якщо потрібно, отримати той же ефект і використовуючи більш дешеву деревину. Головне, на чому не потрібно економити це якість обробки. Погано висушений і не підданий спеціальній обробці матеріал подасть голос противним скрипом дуже скоро. Тріщини теж не змусять себе довго чекати. Простіше всього, якщо не хочеться витрачати грошей на ексклюзив, придбати типову модель. В будь-якому інтер'єрі вона буде виглядати гідно.