Правильний догляд за ванною це перше чого потребує така сантехніка, щоб вона могла довго прослужити власникові. Оскільки сьогоднішній ринок пропонує ванни з різних матеріалів, таких як чавун, акрил або сталь, купити які можна за цим посиланням: https://real-house.com.ua/bathtubs, то кожен виріб потребує певного догляду. Отже, догляд за ванною повинен базуватися на тому, з якого матеріалу вона зроблена, так як неправильно підібрані миючі засоби або йоржики можуть пошкодити таку сантехніку. Давайте розбиратися, як можна і потрібно чистити чавунну ванну, а головне чим.

Сантехніка з чавуну є дуже поширеною, оскільки вона має масу позитивних переваг, а чавунний сплав вважають класикою. Можливо, для багатьох немає ніяких складнощів при догляді за таким виробом, адже існує велика різноманітність миючий засобів на прилавках кожного магазину, і вибрати підходящий не доставляє проблеми, але все ж є свої підводні камені. Для того щоб правильно доглядати за чавунною ванною потрібно знати її слабку сторону – захисна емаль сантехніки містить солі цирконію, це необхідний елемент, який запобігає появі іржі, але згодом від бруду, води і неправильного догляду така емаль піддається механічним пошкодженням. Для того, щоб ванна надовго зберегла свій первісний вигляд необхідно виключити пошкодження її верхньої захисної емалі, для цього потрібно уникати засобів з абразивними частинками і не застосовувати залізні губки або йоржики. Тому що саме від того, як довше емаль протримається в належному стані і залежить зовнішній вигляд сантехніки. Шорстка поверхня та тьмяний жовтуватий відтінок на ванні з’являється з тієї причини, що в пори пошкодженої емалі потрапляє бруд і його складно вимити. Отже, саме основне, що потрібно пам'ятати при догляді за ванною з чавуну це те, що її забруднення потрібно попереджати. Це означає, що сантехніку потрібно оберігати від появи бруду, розводів і патьоків, а цього можна досягти лише збереженням її у повній сухості, тому виріб після кожного використання необхідно протирати насухо, крім того в приміщенні на належному рівні повинна працювати вентиляція. Раз на тиждень ванну необхідно промивати за допомогою мильного розчину і м'якої нейлонової губки. Якщо все ж забруднення ванни вже допущено, відмити його можна підручним засобом - оцтом. Для цього необхідно налити в ванну теплої води і додати туди 200 мілілітрів оцту, дуже важливо не переборщити з оцтовою есенцією, так як у великих кількостях вона може завдати шкоди емалі, потім потрібно залишити повну ванну на 3 години, а після змити все теплою водою і протерти насухо.

Підсумовуючи вище сказане, варто сказати, що для догляду за ванною з чавуну є дуже економній і не потрібно купувати безліч миючих засобів, достатньо мати:

  • господарське або туалетне мило;
  • нейлонові губки (підходить тільки м'яка сторона);
  • оцет.

Ну і головне, не лінуйтеся тримати ванну повної сухості, завдяки такій турботі ви збережете таку сантехніку в найкращому стані на довгі роки.