Якщо раніше столиця була чи не найпопулярнішим містом, що привертало увагу молоді, то сьогодні ситуація дещо змінилась. Кількість людей, що мріють про переїзд до Києва, поступово зменшується. За словами експертів, у кожної родини можуть бути свої причини, проте пояснити нові тенденції неважко.

Зависокі ціни

Високі ціні стосуються переважно квадратних метрів у сучасних житлових комплексах столиці, проте і на вторинному ринку вартість квартир найчастіше є недоступною для простих громадян. Натомість під Києвом активно розвиваються десятки невеликих міст і селищ, вартість житла у яких значно нижча за столичну. Погляньте самі, які сучасні новобудови в Броварах пропонують забудовники потенційним покупцям. За посиланням знаходиться блог незалежного експерта Ірини Романової, яка особисто відвідує будівельні майданчики і знає все про нові житлові комплекси столиці і області. З оглядів Ірини стає очевидним, що величезний вибір новобудов у Київській області дає змогу кожній сім’ї знайти оптимальний варіант, враховуючи всі побажання і фінансові можливості. Назва блогу справді відповідає на питання "Де в Києві жити добре?".

Стосується зависока вартість і продуктів харчування, а також взуття та одягу. Маючи середній дохід, сім’я навряд чи зможе дозволити собі якісний одяг зі столичних магазинів чи м’ясні продукти щодня. Аби не відчувати фінансових проблем у столиці, потрібно мати престижну і високооплачувану роботу, яка, на жаль, доступна не всім бажаючим.

Поганий рівень екології

Цей недолік є особливо суттєвим для сімей, що мають дітей. Рівень екології в Києві, звісно, є не найгіршим в країни, проте і назвати його сприятливим навряд чи можна. Крім того, поблизу столиці знаходиться сумнозвісна Чорнобильська зона, а в самому місті є підприємства, що забруднюють навколишнє середовище.

Інша справа – життя у сусідньому містечку чи селищі. Населені пункти поблизу столиці, як правило, не мають великих заводів чи підприємств, натомість мають мальовничу природу. Річка чи озеро, ліси і парки дозволяють організувати чудовий відпочинок і насолоджуватись пейзажем із вікон власної квартири.

Гамір і квапливість

Аби все встигати у столиці, доведеться звикнути до постійного поспіху. У Києві можна забути про розмірене неквапливе життя і не сподіватися на тишу та спокій на вулицях міста. Постійний гамір, безперервний рух транспорту і люди, що завжди кудись поспішають. Для багатьох громадян такий темп життя є незвичним і неприйнятним, тому вони обирають не столицю, а передмістя.