• Головна
  • Відновити рівень води у Дністрі зможуть дощі і сніжна зима
10:41, 14 грудня 2015 р.

Відновити рівень води у Дністрі зможуть дощі і сніжна зима

Цього року в силу нетрадиційних природних явищ на Буковині став різко опускатися рівень води в Дністрі. Ситуація триває вже півроку.

 Пересихають невеликі притоки, вода йде з найближчих ставків і колодязів. Восени опадів було мало, тому ситуація залишається складною.

 «Бездощів‘я і аномально високі температури влітку, збереження низької водності Дністра протягом вересня–жовтня та двох декад листопада стали причиною несприятливої гідрологічної ситуації, яка досягла критеріїв маловоддя. За цей період рівень води у Дністровському водосховищі понизився на 8 метрів відносно нормального підпірного рівня, висота якого має становити 121 м. Лише в третій декаді листопада завдяки опадам водогосподарська ситуація дещо покращилася. В басейні Дністра сформувався дощовий паводок, і з 22 листопада рівень води у водосховищі почав поступово підніматися. До 7 грудня – на  1,7 м і становив 114,67 м», - розповіла виданню інженер з використання водних ресурсів Оксана Разгонюк.

 Прогнозується, що водність Дністра у вхідному створі Дністровського водосховища у грудні буде 47% від норми. Рівень води може піднятися ще на 0,4 метра.

 Фахівці кажуть, що рівень Дністра зможуть відновити тільки рясні дощі і масове танення снігу. Справа за головним - зима повинна бути сніжною!

 За матеріалами «Хотинських вістей».

#Дністер #рівень води #сніжна зима #опади
Оголошення
live comments feed...