• Головна
  • У Чернівцях презентували антикорупційну громадську організацію
18:21, 17 грудня 2015 р.

У Чернівцях презентували антикорупційну громадську організацію

Сьогодні у Чернівцях відбулася презентація новоствореного громадського об’єднання «Чернівецька обласна організація по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією».

Під час представлення організації обговорили актуальні питання щодо корупції в усіх сферах життєдіяльності та окреслили кроки боротьби з нею.

«Це громадська організація, яка не буде підпорядковуватися ні одному з органів державної влади, а буде працювати на Конституцію України, Закони України і не більше. Створення такого об’єднання належить не якимось олігархам, а об’єднаним патріотам, волонтерам, журналістам та людям, яким не байдуже майбутнє Буковини», - заявив голова громадської організації Олег Кордяк.

За його словами, до складу організації увійшли спеціалісти різних напрямків, але найбільше юристів, які мають досвід у боротьбі корупцією. На Буковині вже створені і працюють 8 районних осередків організації.

«З корупцією має боротися народ, тому що при зміні одних високопосадовців на інших є великий ризик обрати таких же, які продовжуватимуть красти, відтак нічого не зміниться. А коли громада, громадські організації будуть контролювати цю проблему різними способами, ось тоді ми зможемо зменшити корупцію», - переконаний заступник голови новоствореної організації Валерій Кривинчук.

Голова ГО «Чернівецька обласна організація по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією» Олег Кордяк вважає, що першим кроком подолання корупції є відкритість та прозорість роботи чиновників, відтак організація вестиме постійний моніторинг їхньої діяльності та щоквартально оприлюднюватиме його результати.

Одним з напрямків роботи організації буде також правове виховання буковинців, оскільки мало хто з них знає свої права та обов’язки. «Ми хочемо займатись правовим вихованням, хочемо змінювати ментальну систему у нашому суспільстві, тому що наші буковинці і вся громада України недостатньо обізнані в своїх правах та обов’язках», - наголосив керівник новоствореного об’єднання Олег Кордяк.

За його словами, команда новоствореної організації має позитивний досвід боротьби з корупцією. Понад 2 роки Олег Кордяк очолює відокремлений підрозділ ВГО «Комітет по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією» у Чернівецькій області. Так, завдяки всеукраїнській організації, зокрема й буковинському підрозділу, у Чернівцях виграно понад 50 судових справ, проводилися численні акції по боротьбі із корупцією, найбільше - у Вижницькому районі.

У першу чергу активісти новоствореної організації обіцяють побороти корупцію в найбільш корумпованих сферах діяльності на Буковині – незаконна вирубка й вивіз лісу та гральний бізнес, використовуючи тісну співпрацю з правоохоронцями. «Ми зупинимо нелегальну вирубку лісу, підніматимемо питання про гральний бізнес у Чернівцях», - заявив Олег Кордяк.

Він закликав буковинців об’єднуватися і спільними зусиллями долати корупцію.

Організація також надаватиме безкоштовну юридичну допомогу всім, хто її потребує. Вже з січня 2016 року запрацює безкоштовна телефонна гаряча лінія - 0800-509-508, де кожен зможе отримати правову допомогу.

Також за правовою підтримкою можна звернутися до Офісу ГО «Чернівецька обласна організація по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією», що знаходиться за адресою: ум. Чернівцях, Театральна площа, 6, 4-й поверх, кабінети 73-74.

#Чернівецька обласна організація по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією #презентували #Олег Кордяк
Оголошення
live comments feed...