Буковина отримає вакцину БЦЖ вже в першому кварталі

В першому кварталі 2016 року лікувальні заклади міста мають отримати вакцину БЦЖ за рахунок централізованих поставок. Всі діти, які згідно з календарем щеплень потребували, але не отримали вакцинацію, в разі відсутності протипоказів, будуть щеплені. Про це повідомляє прес-служба Чернівецької міської ради.

Постачання імунобіологічних препаратів, вакцин, для профілактики інфекційних захворювань відповідно до затвердженого календаря щеплень здійснюється централізовано за рахунок коштів Державного бюджету України.

Розподіл вакцин, в тому числі БЦЖ, для міста Чернівців здійснюється Департаментом охорони здоров’я обласної державної адміністрації.

Вакцина БЦЖ— вакцина проти туберкульозу, виготовлена з штаму ослабленої живої коров’ячої туберкульозної палички, яка практично втратила вірулентність для людини, оскільки вирощена в штучному середовищі.

Управлінням охорони здоров’я міської ради вивчалося питання придбання вакцини БЦЖ за рахунок видатків на охорону здоров’я з міського бюджету. Придбати дану вакцину в аптечній мережі неможливо, оскільки це жива багатодозна вакцина, її зберігання та транспортування має певні умови, які неможливо забезпечити при роздрібних закупках.

В 2015 році народилось 2984 дітей, отримали щеплення вакциною БЦЖ – 1213 дітей (40,6%). Це пов’язано з недостатнім постачанням вакцини БЦЖ за рахунок Державного бюджету для всіх регіонів України.

Так, в червні 2015 року отримано на Чернівецьку область 2000 доз вакцини БЦЖ, при потребі 10 440 доз лише на місто Чернівці. Діти, народжені в 2015 році були щеплені за рахунок залишків вакцини з 2014 року. На даний момент вакцина БЦЖ відсутня по всім лікувальним закладам Чернівецької області. На початок 2016 року кошти для закупівлі даної вакцини виділені МОЗ.

 

бцж вакцина перший квартал лікувальні заклади
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі