До Чернівців із мітингу в Києві повернулися студенти БДФЕУ. Боротьба дає свої результати

Студентські активісти, викладачі БДФЕУ та батьківський колектив протестували перед будівлею парламенту. В парламенті пообіцяли ще раз переглянути доцільність реорганізації університету.

Про це на своїй сторінці у Facebook пише заступник Чернівецької обласної ради Віталій Мельничук. Далі цитуємо:

«Уперта боротьба за БДФЕУ дає результат. Наполегливість студентів, викладачів БДФЕУ за сприяння депутатів обласної, міської рад, Народних депутатів, у тому числі й від ВО «Свобода», дає надію на збереження самостійного статусу цього ВНЗ. Саме 5 лютого мітинги студентів та викладачів БДФЕУ перед Верховною Радою України та Міністерством освіти і науки України все таки змусили керівництво освітнього відомства піти на прямий діалог із протестувальниками. На акції протесту перед будівлею парламенту з мітингувальниками, крім журналістів, спілкувались народні депутати Михайло Головко від депутатської групи ВО «Свобода», депутати від Радикальної партії, кілька депутатів з Чернівецької області.

Після багатогодинного мітингу біля будівлі МОНУ відбулась пряма зустріч першого заступника міністра освіти Інни Совсун із представниками студентського самоврядування, викладачів БДФЕУ, батьківського комітету за моєю участю, як заступника голови Чернівецької обласної ради. Зустріч відбувалася за сприяння та особистою участю Народного депутата України Василя Амельченка.

Якщо на початку розмови з нами заступник міністра стосовно реорганізації одного з провідних буковинських ВНЗ – БДФЕУ стояла на загальній позиції реформування вищої освіти, то вислухавши аргументи, почувши інші точки зору, отримавши значно ширшу та вичерпнішу інформаційну базу стосовно реального стану речей в цьому університеті, динаміку його розвитку упродовж останніх десяти років, дещо змінила свою думку.

Так, на думку пані Совсун, для прийняття остаточного рішення по реорганізації, автономії чи все таки збереженні його самостійного статусу, потрібно детальніше розібратися у місцевій специфіці вищих навчальних закладів Чернівців. Далі за участю міністра, або її особистою участю у Чернівцях під егідою обласної та міської рад, а також обласної державної адміністрації планується провести розширену зустріч представників БДФЕУ, ЧНУ ім. Ю.Федьковича, інших ВНЗ, філій, які функціонують в Чернівецькій області.

За словами нардепа В.Амельченка, наступного тижня він має особисто з цього приводу зустрітися з міністром освіти та науки Сергієм Квітом та домовитися про реальні шляхи чіткого зваженого вирішення цього наболілого для студентів та викладачів БДФЕУ питання.

Розуміючи, що перший етап боротьби дав деякі результати, мітингувальники з подвійною енергією повертаються до Чернівців та разом з усіма студентами і викладачами будуть вирішувати, як діяти надалі. З упевненістю можу сказати, що саме наполеглива, послідовна та активна боротьба за свої права вже дала результат і вселила у студентів та викладачів віру у можливість відстояти незалежність БДФЕУ.

Керівництво обласної ради й надалі діятиме на засадах прозорого прийняття відповідальних та зважених рішень, а також закликатиме високопосадовців Кабінету міністрів України та МОНУ відтермінувати остаточне рішення про безумовну реорганізацію БДФЕУ, насамперед, детально розібратись у місцевих реаліях та зробити так, щоб не знищити перспективний заклад, лише покращити якість отримання вищої освіти у Чернівецькій області.»

Протест БДФЕУ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі