• Головна
  • У рамках програми «Інтелектуальне життя Чернівців продовжується» відбулася зустріч з професором Брицьким
08:25, 16 березня 2016 р.

У рамках програми «Інтелектуальне життя Чернівців продовжується» відбулася зустріч з професором Брицьким

Відбулася зустріч з доктором історичних наук та професором Петром Брицьким у муніципальній бібліотеці ім. А. Добрянського.

Про це пише прес – служба Чернівецької міської ради.

Вечір мав назву «Життєлюб і правдолюб», його провів науковець, політолог, громадський діяч, журналіст Ігор Буркут.

Йшлося про окремі теми, які впродовж років розглядає Петро Брицький.  Це осмислення постаті легендарного полковника Армії УНР Петра Болбочана, якого історик реабілітував в очах української та світової спільноти, привернувши увагу до важливих проблем: більшість українських історичних катастроф були зумовлені переважанням патологічних амбіцій політиків над інтересами держави і народу.

У книзі «Німці, французи і англійці про Україну та український народ у ХVІІ – ХІХ століттях» історик систематезував та проаналізував європейську історіографію України. Праця заслуговує, щоб її перевидали великим накладом, здійснити переклади різними мовами, адже вона належить до тих досліджень, які можуть популяризувати Україну, сприяти її доброму іміджу, повернути пам’ять про неї, її роль в Європі. Багато патань виникло і навколо теми голодомору.

З’ясування спільного і відмінного між голодоморами 1921–1923, 1932–1933, 1946–1947 років дозволяє побачити очевидну тенденцію російсько-радянської влади до винищення українців, отримання бажаних територій і заміна населення на них, перетворення тих, хто залишився на покірних рабів, підміна історичної, духовно-генетичної пам’яті.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Зустріч з професором #Муніципальна бібліотека
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...