
12:00, 30 жовтня 2016 р.
Без пенсії залишиться частина буковинців
Ті, у кого нема 15 років стажу, пенсію можуть взагалі не отримати, - пише "Погляд".
На Буковині нині є чимало сіл, мешканці яких систематично виїжджають за кордон. До прикладу, у селі Їжівці Сторожинецького району чи не кожен другий мешканець на заробітках. За ці кошти, утримують свої сім’ї та розбудовують село. А на пенсію там можуть претендувати далеко не всі.
В управлінні Пенсійного фонду у Чернівецькій області пояснюють, що, відповідно до чинного законодавства, право на пенсію за віком мають особи, які досягли пенсійного віку 60 років (для жінок до 1961 року народження законом визначено поступове підвищення пенсійного віку від 55 років до 60 років) та мають страховий стаж не менше 15 років.
- Мінімальний розмір пенсії за віком, який визначено на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (наразі 1130,00 грн.) встановлюють тим особам, у кого страховий стаж становить у чоловіків 35 років, у жінок 30 років. Крім наявного стажу, на розмір пенсії впливає також отримувана заробітна плата, з якої сплачували страхові внески, - розповідає заступник начальника Головного управління ПФУ в Чернівецькій області Ганна Московчук. – За наявності стажу меншого за 35 років (для чоловіків) та 30 років (для жінок), пенсію за віком встановлюють розміром, що пропорційний наявному стажу, на підставі мінімального розміру пенсії за віком. При цьому пенсійна виплата не може бути меншою, ніж 949,00 грн.
Отже, якщо в особи є 15 років страхового стажу, то гарантований розмір пенсії за віком складатиме 949,00 грн.
Якщо людина не має мінімального страхового стажу, то аби його здобути, можна взяти добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.
- Для цього треба укласти договір в органах фіскальної служби. Звертаємо увагу, що договір можна укласти і за попередній період, коли особа не була застрахованою, - підсумовує Г. Московчук.
Утім, за нинішніх реалій люди дедалі частіше схиляються до думки, що можна працювати нелегально, не сплачувати податки, відкладати гроші на чорний день, і не турбуватися ані про стаж, ані про пенсійний вік. Адже, чи можна вижити у старості на державні 1300 гривень. Та й договір з податковою не викликає у людей довіри. Так чи інакше, це вирішувати кожному особисто
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
21:33, 3 липня
21:33, 3 липня
15:38, 1 липня
10:48, 7 липня
10:48, 7 липня
live comments feed...
Коментарі