• Головна
  • Гідроенергетики взялися вирощувати рибу
10:15, 8 листопада 2016 р.

Гідроенергетики взялися вирощувати рибу

Успішно завершився перший етап екологічного проекту “Чиста енергія життя” ПАТ “УКргідроенерго” з вирощення риби у верхній водоймі Дністровської гідроакумулюючої електростанції на Буковині.

Рік тому у верхню водойму Дністровської ГАЕС випустили 300 кілограмів сріблястої форелі. Під час контрольної перевірки 5 листопада з'ясували, що маса риби за цей час досягла 3 тон. Вирощену таким чином рибу можна використовувати для зариблення штучних водойм України, таких як Канівське водосховище. В основі лежить європейський досвід, адже гідроенергетика є найбільш розповсюдженим видом альтернативної енергетики у світі. «ГАЕС органічно вписується в екосистему і навіть справляє на неї позитивний вплив. Зокрема, покращуються умови водної фауни. Насичується киснем вода, більш активно самоочищається. Це створює можливості для екологічних проектів, як цей» - зауважив Василь Субота, голова правління ВАТ «Дністровська ГАЕС» Екопроект ПАТ “Укргідроенерго” всіляко підтримує місцева влада Сокирянського району, на території якого знаходиться Дністровська ГАЕС. Це підприємство – найбільший платник податків та роботодавець у районі. Впровадження таких проектів відкриває нові можливості для приватних підприємств району.

 "Є світова практика вирощування риби, вона більш продуктивні. Тут ми побачили перспективу впровадження нової технології вирощування» - Андрій Атоженко, директор компанії «Рибанов». Місцева влада розраховує на продовження проекту. «Будемо сідати за стіл переговорів із хлопцями, районною владою та «Укргідроенерго», створювати їм умови, щоб вони зробили виробництво, яке б виращувало хоча б 200-300 тон риби» - говорить  Василь Козак, голова Сокирянської райради. Подібний екологічний проект стане в нагоді і на ГАЕС, яку планують звести біля Канева на Черкащині. Щорічно енергетики планують випускати в Канівське водосховище 3 тони мальків товстолоба. Як повідомлялося, будівництво Канівської ГАЕС актуалізувалося після подій 2014 року. ГАЕС дозволить скоротити щомісячне споживання імпортного природного газу на 10 млн кубометрів, а вугілля - на 45 тис тон. Оновлений проект Канівської ГАЕС повністю відповідає сучасним вимогам щодо безпеки, захисту проти зсувів та впливу на навколишнє середовище. Оновлений проект не зачіпає жодну природоохоронну територію і передбачає збереження всіх культурних пам'яток. Наразі ГАЕС активно розбудовуються в Європі, зокрема станції Linth-Limmern та Nant de Drance в Швейцарії, Venda Nova в Португалії.  Загальний кошторис природоохоронних заходів під час будівництва Канівської ГАЕС перевищує 200 млн грн. Ще понад 300 млн грн передбачено на розбудову соціальної інфраструктури.

IMG_9384

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#гфдроенергетикивзялисявирощуватирибу
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...