Як Буковина відзначила Маланку: Красноїльська та Вашківецька Переберія (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Сьогодні, 14-го січня відзначають день св. Василія. На Буковині в цей час традиційно святкують Маланку.

Цю подію відзначає уся Україна, в кожному регіоні є свої неповторні традиції. Буковинці в день Маланки одягаються в святкові заздалегідь приготовлені костюми. Саме тому, буковинську Маланку називають "Переберія".

Яскраве і показове дійство з власними костюмами та святковим сценарієм сьогодні представляли Вашківецька Маланка та Красноїльська

Журналісту 0372.ua вдалося побувати на цих заходах, та зафіксувати найкращі моменти.

Як Буковина відзначила Маланку: Красноїльська та Вашківецька Переберія (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-1 Як Буковина відзначила Маланку: Красноїльська та Вашківецька Переберія (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-2 Як Буковина відзначила Маланку: Красноїльська та Вашківецька Переберія (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-3 Як Буковина відзначила Маланку: Красноїльська та Вашківецька Переберія (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-4 Як Буковина відзначила Маланку: Красноїльська та Вашківецька Переберія (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-5 Як Буковина відзначила Маланку: Красноїльська та Вашківецька Переберія (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-6 Як Буковина відзначила Маланку: Красноїльська та Вашківецька Переберія (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-7 Як Буковина відзначила Маланку: Красноїльська та Вашківецька Переберія (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-8 Як Буковина відзначила Маланку: Красноїльська та Вашківецька Переберія (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-9 Як Буковина відзначила Маланку: Красноїльська та Вашківецька Переберія (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-10 Як Буковина відзначила Маланку: Красноїльська та Вашківецька Переберія (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-11 Як Буковина відзначила Маланку: Красноїльська та Вашківецька Переберія (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-12 Як Буковина відзначила Маланку: Красноїльська та Вашківецька Переберія (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-13 Як Буковина відзначила Маланку: Красноїльська та Вашківецька Переберія (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-14 Як Буковина відзначила Маланку: Красноїльська та Вашківецька Переберія (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-15 Як Буковина відзначила Маланку: Красноїльська та Вашківецька Переберія (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-16 Як Буковина відзначила Маланку: Красноїльська та Вашківецька Переберія (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-17 Як Буковина відзначила Маланку: Красноїльська та Вашківецька Переберія (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-18

Вашківецька Маланка відбувається в м.Вашківці, Вижницького району. В центрі  міста проходять  основні події Маланки. Серед персонажів  Вашківецької Маланки цьогоріч можна було побачити героїв в костюмах  українських, народних казкарів, Бабу-Ягу, Беменів, лікарів, пожежників, поліцію та ін. На імпровізованих машинах вони зїжджалися з чотирьох кутів (вулиць)  в центр міста. В супроводі сучасної музики, вони підтанцьовували запрошуючи імпровізацію запальну публіку. 

У Вашківцях, в основному, учасниками свята є молоді  хлопці, що переодягаються в жіночі образи, або досвідчені господарі, які пам'ятають традиції маланкування.

Як Буковина відзначила Маланку: Красноїльська та Вашківецька Переберія (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-19 Як Буковина відзначила Маланку: Красноїльська та Вашківецька Переберія (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-20

В смт.Красноїльськ, Строжинецького району це дійство дещо відбувається по-іншому.  Селище знаходиться на кордоні пропуску з Румунією, тут вдало поєднані українські та румунські традиції. 

За декілька тижнів до свята, місцеві жителі власноруч виготовляють костюми. Серд маланкарів тут найчастіше зустрічаються як традиційні укранські та румунські вишивки, так і  образи "жида", діда, яий супроводжує колону, цигани з ведмедями, чорти з ланцюгами та ін. 

В Красноїльську Маланку святкують із самого рання. Заходячи до господарських хат, маланкарі вітають своїх односельчан, співають щедрівки, жартують та щедро частуються. Далі з чотирьох кутів усі йдуть карнавальною ходою в центр. Усе дійство супроводжується "живою" музикою та гімном, який напередодні вивчає кожна партія маланкарів. 

Закінчуються свято Маланки у Вашківцях та Красноїльську наступного дня. 

Як Буковина відзначила Маланку: Красноїльська та Вашківецька Переберія (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-21 Як Буковина відзначила Маланку: Красноїльська та Вашківецька Переберія (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-22 Як Буковина відзначила Маланку: Красноїльська та Вашківецька Переберія (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-23 Як Буковина відзначила Маланку: Красноїльська та Вашківецька Переберія (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-24
Маланка ВашківціКрасноїльськ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі