• Головна
  • Через будівництво ГЕС на Дністрі затопить села на Буковині
14:15, 30 січня 2017 р.

Через будівництво ГЕС на Дністрі затопить села на Буковині

Багато сіл на Дністрі та унікальні пам'ятки може просто затопити через будівництво ГЕС на Дністрі – на межі Тернопільської, Івано-Франківської і Чернівецької областей. У небезпеці – навіть Горошова, де щороку на Маланки проводять фестиваль.

Громадські активісти б'ють на сполох такажуть про нищівні наслідки від планів влади, пише "20 хвилин".

Як стало зрозуміло під час пікету будівлі Тернопільської облради та обладміністрації 4 січня 2016 року, влада вважає, що проект каскаду ГЕС має право на втілення.“Відповідь (тобто, відмова "Укргідроенерго" у будівництві ГЕС – ред.) має бути арґументована, а не бла-бла-бла. З посиланням на конкретні закони”, – пропонував учасникам попереджувальної акції протесту голова обладміністрації Степан Барна. Тож, виходить, що захищений законами статус Дністровського каньйону як національного природного парку – не аргумент і не страхує від того, що державні посадовці одного дня можуть забажати знищити і екосистему, і можливості розвитку туризму у цьому регіоні.

Зрештою, навіть посилання на конкретні закони, які волонтери вмістили у проект рішення сесії облради з наміром накласти мораторій на ГЕС, не виявилися аргументом для депутатів облради. Цей проект навіть не розглянули. Натомість створили комісію, котра повинна три місяці вивчати питання. І не виключено, що волонтерам, які увійшли до складу комісії як дорадники, доведеться повторно нагадувати посадовцям і своїм депутатам-обранцям про вже чинні законодавчі акти і небезпеки.

 Таким чином, що громаді пропонують довести шкідливість зведення ГЕС, хоча мали б спершу чітко, на основі соціоекономічних та екологічнихнаукових розрахунків, обґрунтувати корисність цієї ідеї. Наразі є тільки наукові дослідження про унікальність природи каньйону Дністра, які роками проводили, готуючи створення національного природного парку. У випадку запланованих ГЕС не в останню чергу йдеться і про шкоду для економіки краю. Адже через будівництво гребель може підтопити багато сіл.

У небезпеці – навіть Горошова, де щороку на Маланки проводять популярний фестиваль. Та про це влада не говорить.

Через будівництво ГЕС на Дністрі затопить села на Буковині, фото-1

Опис теренів, які може затопити, оприлюднив Олександр Вікирчак у групі “Врятуй Верхній Дністер від ГЕС” на Facebook:

ГЕС Брідок – Синьків

Через будівництво ГЕС на Дністрі затопить села на Буковині, фото-2

При підпорі води на 8м утворюється водосховище на 40 км. (згідно передпроектних напрацювань ) При цьому ймовірне підтоплення городів або й будинків у Синькові та Зозулинцях.  При чому з Тернопільської сторони Дністер і прибережна смуга тут входять у межі НПП Дністровський каньйон з вилученням у користувачів. Повністю порушується режим Городоцько-Добровлянського та частково Касперівсько- Городоцького іхтіологічних заказників.. У зону затоплення потрапляють нижні частини розташованих на схилах і ботанічних заказників (окремі об’єкти ПЗФ) :Стінка Городок -Костільники.,Синьківська кострицева степова ділянка, Деренівська стінка, Урочище Криве

Устянська ГЕС

Через будівництво ГЕС на Дністрі затопить села на Буковині, фото-3

Якщо наскільки можливо проаналізувати передпроектну документацію того ПАТ «Укргідроенерго»,то виходить наступне: При підпорі води на 8м утворюється водосховище на 30 км. При цьому ймовірне підтоплення городів або й будинків у Горошовій і навіть у Колодрібці. На карті виділено місця, що ймовірно будуть затоплені. Може бути цікавою для людей з придністерських сіл.. Може хто знайде своє обійстя. Дністер і прибережна смуга тут входять у межі НПП Дністровський каньйон з вилученням у користувачів. Повністю змінюється гідрологія. Зникають такі червонокнижні види риб,що люблять течію, як марена,вирезуб, чоп,стерлядь. Тобто Парк не виконує свою природоохоронну функцію

ГЕС Заліщики (Печорна)

Через будівництво ГЕС на Дністрі затопить села на Буковині, фото-4

При підпорі води на 8м утворюється водосховище на 28 км. (згідно перед проектних напрацювань ) При цьому ймовірне підтоплення городів або й будинків у Городниці, Передівані та Іване Золотому. При чому з Тернопільської сторони Дністер і прибережна смуга тут входять у межі НПП Дністровський каньйон з вилученням у користувачів. У зону затоплення потрапляють нижні частини розташованих на схилах і ботанічних заказників Жижавський (окремі об’єкти ПЗФ)

ГЕС Монастирок

Через будівництво ГЕС на Дністрі затопить села на Буковині, фото-5

При підпорі води на 8м утворюється водосховище на 44 км. (згідно перед проектних напрацювань ) При цьому ймовірне підтоплення городів або й будинків у с.с. Возилів,Сокирчин ,Набережне, Долина На карті виділено місця, що ймовірно будуть затоплені. Може бути цікавою для людей з придністерських сіл.. Може хто знайде своє обійстя. Місце, де тут планують греблю не входить у межі НПП Дністровський каньйон

ГЕС Вістря

Через будівництво ГЕС на Дністрі затопить села на Буковині, фото-6

При підпорі води на 8м утворюється водосховище на 26 км. (згідно перед проектних напрацювань ) При цьому ймовірне підтоплення городів або й будинків у с.с. Вістря ( якщо гребля нижче села - з наявних паперів це не дуже видно), Смерклів. На карті виділено місця, що ймовірно будуть затоплені. Може бути цікавою для людей з придністерських сіл.. Може хто знайде своє обійстя. При чому з Тернопільської сторони Дністер і прибережна смуга тут входять у межі НПП Дністровський каньйон з вилученням у користувачів. Ймовірно буде затоплено ботанічний заказник Теребіж біля с.Діброва створений для збереження білоцвіту весняного, два відслонення девону , що мають статус об’єктів ПЗФ в околицях с.Вістря. Через зарегулювання Дністра повністю змінюється його гідрологія. Зникають такі червонокнижні види риб, що люблять течію, як марена, вирезуб, чоп, стерлядь. Тобто Парк не виконує свою природоохоронну функцію

ГЕС Литячі

Через будівництво ГЕС на Дністрі затопить села на Буковині, фото-7

При підпорі води на 8м утворюється водосховище на 24 км. (згідно перед проектних напрацювань ) При цьому ймовірне підтоплення городів або й будинків у в Хмелевій (Івано Франківській) При чому з Тернопільської сторони Дністер і прибережна смуга тут входять у межі НПП Дністровський каньйон з вилученням у користувачів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ГЕСнаДністрізатопитьселанаБуковині
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...