• Головна
  • Буковинців знову кличуть до військомату
09:30, 23 лютого 2017 р.

Буковинців знову кличуть до військомату

Буковинцям роздають повідомлення з закликом з'явитися до військового комісаріату. Їх вручають чоловікам від 18 до 60 років, а також військовозобов'язаним жінкам. 

Зокрема, всередині лютого кільком десяткам чоловіків у селі Шубранець на Заставнівщині роздали повідомлення від Заставнівського районного військкомату, пише molbuk.ua.

У повідомленнях йшлося: “Повідомляємо вам, що відповідно до ст. 28 ЗУ “Про військовий обов'язок і військову службу” граничний вік перебування військовозобов'язаних у запасі збільшений:

-рядовий, сержантський і старшинський склад — до 60 років (другий розряд); - особи офіцерського складу: вищий офіцерський склад (перший розряд) — до 60 років; вищий офіцерський склад (другий розряд) — до 65 років. У разі вашого неприбуття до Заставніського районного військкомату в термін, вказаний у повістці для проходження медичної комісії та поновлення на військовому обліку, вас буде автоматично поновлено на військовому обліку.

Проте боятися не варто, запевняють у Чернівецькому обласному військкоматі. Насправді чоловіків, придатних до військової служби, просто поновлюють на військовому обліку, збирають про них дані, щоби держава знала свій військовий резерв у випадку загальної мобілізації. Поки що ж це лише комплектування територіального резерву. 

Про це  повідомив заступник обласного військового комісара, начальник відділу обліково-мобілізаційної роботи, полковник Віталій ІСАКОВ

-Зараз граничний вік перебування в запасі — 60 років. Відповідно комісаріат викликає для проходження медичної комісії. Придатним за станом здоров'я ми пропонуємо поновитися на військовому обліку, - пояснює В. Ісаков . - Але зараз ми нікого нікуди не призиваємо. У нас відбувається комплектування територіального резерву. Тобто в межах держави на території кожного району створюється загін оборони. У разі проведення бойових дій у межах свого району цей загін буде виконувати певні завдання з територіальної оборони. Лише у випадку загальної мобілізації може розглядатися питання призову цих громадян. Тобто це — так звана перевірка наявних ресурів. Крім того, цього року планується створити єдиний державний реєстр для військовозобов'язаних.

І для його створення потрібно мати реальні дані. У разі змін у стані здоров'я, сімейному статусі, місця роботи тощо за законодавством військовозобов'язаний повинен сам протягом п'яти днів прибути до комісаріату. Але ви прекрасно розумієте, що більшість не повідомляє цього всього, що є правопорушенням. Тому ми їх запрошуємо до військкомату, одночасно уточнюємо всі дані.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військомат #жінки #чоловіки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...