• Головна
  • Шестеро буковинців стали жертвами торгівлі людьми
10:00, 24 лютого 2017 р.

Шестеро буковинців стали жертвами торгівлі людьми

Найчастіше  в пошуках роботи їдуть до Російської Федерації.

Торік змінили законодавство, і тепер фінансова допомога таким особам становить три прожиткових мінімуми. Таку грошову і, головне, юридичну підтримку надає департамент соціального захисту населення Чернівецької облдержадміністрації.

 Окрім державної підтримки існують ще і громадські організації, які переймаються проблемами осіб, постраждалих від торгівлі людьми. Так лише за 2016 рік міжнародна організація з міграції допомогла 1151 українцю. Серед найпоширеніших країн, до яких виїжджають українці задля пошуку роботи, і в яких відбувається незаконна трудова експлуатація, на першому місці Російська Федерація, на другом – Польща. Серед тенденцій останніх років – внутрішня торгівля людьми, пов’язана із ситуацією на Сході нашої країни.

 – 94% серед постраждалих, яких було виявлено у 2016 році, це люди, які зазнали трудової експлуатації. З них 60 % це чоловіки, що є такою яскравою відмінністю від попередніх років, коли в нас переважаючою кількістю постраждалих осіб були жінки, – зазначає представник міжнародної організації з міграції в Україні Анна Чернявська.

 Згідно із Кримінальним Кодексом України відповідальність, за злочини пов’язані із торгівлею людьми, передбачена статтею 149. Нині у слідчому відділі поліції області перебуває одне провадження з ознаками кримінального правопорушення пов’язаного із трудовою експлуатацією.  Під час досудового розслідування з’ясувалось, що буковинець в 2011 році, під приводом офіційного працевлаштування до Москви вивіз 9 осіб, обіцяв високу заробітну плату  – 600 доларів США.

 – В подальшому вказана особа, переслідуючи корисливі мотиви, націлені на власні збагачення, передала зазначених осіб без їхньої згоди в руки третім особам. Унаслідок чого останні, не маючи можливості виїхати на територію України, були вимушені працювати на виробництві протягом 6 місяців. В рамках досудового розслідування підготовлено запит про міжнародну правову допомогу до Російської Федерації. І плануємо у найкоротші терміни скерувати його туди. На територію в компетентні органи, – розповідає заступник начальника ВБЗПТЛ ГУ НП у Чернівецькій області.

 – Ті злочини, які пов’язані із перетином кордону, особливо Російської Федерації, вони, на жаль, заходять в глухий кут, тому що ми не маємо інформації з боку Російської Федерації, про тих, хто експлуатував, встановлення цих осіб, про обставини. А ви розумієте, що для суду це дуже важливо,– стверджує голова ЧОГМО «Сучасник» Ельвіра Мручковська. Про це йдеться у сюжеті телеканалу «Буковина».

Фахівці переконують, головне – попередження таких випадків, і закликають людей, які мігрують до інших країн, робити це легально, їхати на роботу лише до перевірених роками роботодавців, не спокушатись на високі заробітні плати. В разі, якщо особа опинилась у ситуації трудової експлуатації, необхідно звернутись до громадських та урядових організацій, які переймаються цією проблемою.

 Читайте також:Стало відомо, скільки заробляють чернівецькі псевдожебраки

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Буковинці #торгівля #люди
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...