• Головна
  • Скандал з гуманітарною допомогою в Чернівцях: активісти знайшли невідправлені продукти для Сходу (відео)
11:30, 15 березня 2017 р.

Скандал з гуманітарною допомогою в Чернівцях: активісти знайшли невідправлені продукти для Сходу (відео)

Скандал з гуманітарною допомогою в Чернівцях: активісти знайшли невідправлені продукти для Сходу (відео)

Зіпсовані продукти і чимало потрібних на Сході речей. Громадські активісти перевірили склади із волонтерською допомогою.

Побачене їх шокувало. Громадські активісти зацікавились: чому допомогу не відправляють на Схід, їх обурило, що багато продуктів харчування, які передали небайдужі буковинці, вже зіпсувались, пише acc.cv.ua.

Ольга Мотуляк, активістка, яка оглянула склад, розповіла журналістам, що там побачила: До нас поступила інформація, що в гаражах, які знаходяться на автобазі на вулиці Каспрука, є допомога, яку люди з районів збирали на Авдіївку ще з тих часів, коли почали обстріл Авдіївки. Ми поїхали туди, там дійсно є ця допомога. Вони повні, продуктів, речей, матраців. Продукти всі гнилі, те все псується. Майже усі продукти зіпсовані. Люди, які відчиняли нам склад, кажуть, що підсипали щурячу отруту, бо там завелись шкідники. Ми хочемо звернутись до голови обласної ради і запитати, чому всі ці продукти знаходяться там, чому вони не були відправленні за призначенням. Тому що серце болить, що люди передають, а це все з таким нахабством таке відношення.

Склади, де знайшли невідправлену допомогу, на балансі обласної ради. Тому запитання задали Голові обласної ради. Іван Мунтян відповів, що не має до цієї допомоги жодного відношення. Іван Мунтян, голова обласної ради відповів на звинувачення: "Щойно я прочитав на Фейсбуці, що пише Шморгун. Що виявили гуманітарну допомогу, яка належить голові обласної ради. Я вперше таке чую, крім провокації щодо голови обласної ради, нічого іншого не можу сказати. Я до того ніякого відношення не маю, абсолютно. Усю допомогу, яку зібрали мої рідні в Америці вона була завантажена, і відвезена в Авдіївку. Я вперше таке чую. Ось директор цих гаражів. Ці гаражі знаходяться на балансі дирекції. Було засідання Штабу МНСі було вирішено, щоб щось заготовити. І було вирішено, щоб ми надали склади для того, що зберігати ці продукти. Це відвантаження проводилось, починаючи з обіду, там були залучені наші працівники ,волонтери з районів та працівники ДСНС. Через 2-3 дні було відправлено дві фури в Авдіївку. Ключі в Марії Дмитрівни. Там і щурі завелись, тому постало питання, щоб сьогодні відгружали. "

Чернівецькі волонтери, які займаються сортуванням речей кажуть: днями саме мали передавати цю допомогу, усе сортують, непотріб на Схід не відправляють.

Марія Філіпчук,волонтер: Давали усі те, що могли дати із дому. Жінки працювали на складі, сортували. Що підходить ми пакували у ящики. А те, що не підходить – ми ясна річ не хотіли витрачати гроші та відправляти. Люди, які відкривали нам гаражі казали, що все там дуже довго зберігається. Збиралась допомога на Авдіївку. Із районів області. Ми її завантажили на дві великі фури – продукти харчування, матраци, ліки, підгузки для шпиталів ми завантажили. Ліки ми всі вивезли, в нас є документи на передову. На Авдіївку ми не відправили жодної таблетки, тому що вирішили, що туди не потрібно відправляти.Днями будуть відвантажуватись речі. Із продуктів там лише одна банка розбилась. Там є крупи, банки, все запаковане, "заскотчоване", і ми все приготували ці банки. Ми все це має відправляти. Мунтян Іван Миколайович немає відношення до тих гаражів. За ті склади відповідає МНС, вони вже 2 фури вивезли і завтра ще мають вивозити ортопедичні ліжка та матраци.

Іван Мунтян, голова обласної ради: Тому я Вас прошу, журналістів – спростувати цю інформацію. Я лише від вас дізнався, що така інформація є, ми не маємо права втручатись у діяльність волонтерів.

#допомога #СХІД #Авдіївка
Оголошення
live comments feed...