• Головна
  • Через пташиний грип на Буковині низка країн відмовилася від української курятини
09:00, 18 березня 2017 р.

Через пташиний грип на Буковині низка країн відмовилася від української курятини

Через пташиний грип на Буковині низка країн відмовилася від української курятини

Спалах небезпечної хвороби зафіксували одразу в трьох областях.

Спалах пташиного грипу в деяких областях України призвів до заборони ввозу української птиці та продуктів птахівництва до Євросоюзу, восьми країн Азії та Близького сходу. Про це йдеться в заявці Держаної служби України з питань харчових продуктів та захисту споживачів.

До ЄС ввезення м'яса птиці та продуктів птахівництва заборонено з Одеської, Херсонської і Чернівецької областей, де проявився високопатогенний грип птиці.

Натомість до Ємену, Іраку, Йорданії, Катару і КНР – експорт українського м'яса птиці і продуктів птахівництва обмежено повністю.

Саудівська Аравія оголосила про тимчасову заборону на ввезення м'яса птиці, яєць і продуктів птахівництва з трьох областей. Проте, до країни дозволяється ввіз продуктів, з цих областей, після термічної обробки, яка вбиває вірус. Це має підтверджувати сертифікат, виданий офіційним інспектором.

Об'єднані Арабські Емірати зайняли подібну позицію. Країна заборонила ввезення всієї домашньої, дикої та декоративної птиці, курчат, інкубаційних яєць і їхніх субпродуктів з заражених областей. При цьому експорт можливий за термічної обробки продуктів. Також поставки можливі із регіонів, які розташовані на відстані, принаймні, 25 км від місць де зафіксований високопатогенний пташиний грип.

Гонконг також заборонив ввезення будь-якої продукції птахівництва з інфікованих областей.

Як згадувалося раніше, 6 грудня 2016 року було заборонено ввезення українських птахопродуктів до Гонконгу та Євросоюзу. 30 січня цього року заборону скасували.

На початку 2017 року, пташиний грип був виявлений в Чернівецькій і Одеській областях. За цим послідувала заборона на ввіз м'яса птиці з заражених територій до ЄС, Білорусі та Гонконгу.

13 лютого Молдова заявила про обмеження імпорту м'яса птиці з України, через спалах пташиного грипу в Херсонській, Чернівецькій і Одеській областях.

Пташиний грип – гостра вірусна інфекція птиці. Вона вражає дихальні шляхи та шлунково-кишковому тракт пернатих. Основними його носіями є дикі перелітні птахи, проте домашня птиця хворіє також. Як тільки грип проявляється на будь-якій території, відомства встановлюють обмеження на експорт м'яса птиці та птахопродуктів загалом. Дуже важливо своєчасно вжити заходів по ліквідації хвороби, оскільки вона завдає значної шкоди економіці держави. 

#пташинийгрип #курятина
Оголошення
live comments feed...