• Головна
  • Стало відомо, що знайшла поліція під час обшуку в помешканні Олега Хавича
11:00, 23 березня 2017 р.

Стало відомо, що знайшла поліція під час обшуку в помешканні Олега Хавича

Стало відомо, що знайшла поліція під час обшуку в помешканні  Олега Хавича

Поліція провела обшук в помешканні політолога Олега Хавича.

Нагадаємо, Хавича затримали в понеділок, 20 березня біля готелю "Буковина". В той день політолог анонсував про створення організації, яка захищатиме права нацменшин на Буковині. Проте його звинуватили в сепаратизмі після чого нвадягли кайданки, інформує кореспондеент  0372.ua.

Про обшук в його помешканні політолог написав на своїй сторінці у Фесбук.

"Грабежіз боку українських "правоохоронних органів" тривають. Вчора під час обшуку співробітники СБУ "вилучили" тисячу доларів і п'ятсот євро особистих заощаджень моєї 71-річної тещі, а також планшет, який ми з дружиною подарували їй на день народження.

До речі, мене вочевидь не просто планували обшукувати, адже слідча група складалася з 15 осіб - два "понятих", три слідчих і десять оперів! Мене наполегливо "запрошували" для дачі "пояснень" (перекладу для невтаємничених: "зап рошення" - незаконне затримання, "дача пояснень" - незаконний допит). При цьому погрожували не лише затриманням процесуальним, але й тим, що "зараз усі ці активісти будуть під вашим домом".

Лише після розмови з цілим заступником начальника облуправління СБУ визначився мій процесуальний статус - свідок, у якому я буду брати в законній слідчій дії - допиті, з допомогою нормального, а не "кишенькового" адвоката. До речі, судді в СБУ теж "кишенькові": в протоколі обшуку прізвище судді було видруковане одразу - довелося від руки виправляти, мабуть, потрібний служитель Феміди в цей момент обслуговував піліцію.

І насамкінець - про смішне. Серед вилученого у мене - кілька раритетних примірників журналу Ї, текст яких навряд чи буде зрозумілий для українських правоохеренців. Адже вони навіть серед альтернативно обдарованих є інтелектуальною меншиною. Зате їм навіть не потрібно створювати NGO Intellectual Minorities Rights Watch - адже є СБУ та МВС. До речі, піліціейські, віддайте телефон - там тільки англійська прошивка, ви все одно користуватись не зможете", пише він.

#Хавичзатриманняполіціяобшук
Оголошення
live comments feed...