• Головна
  • Аби рятувати більше людських життів, у Хотинську лікарню закупили нове обладння
08:30, 27 березня 2017 р.

Аби рятувати більше людських життів, у Хотинську лікарню закупили нове обладння

Аби рятувати більше людських життів, у Хотинську лікарню закупили нове обладння

У Хотинській райлікарні ще нещодавно, потрібне було оперативне втручання з використанням апарата штучної вентиляції легень (ШВЛ). Спеціалісти райлікарні змушені були переносити його з одного відділення в інше, втрачаючи дорогоцінний час для порятунку хворих.

Про це пишуть Хотинські вісті.

Критичну ситуацію, що склалася на початок цього року, спільними зусиллями допомогли виправити районна, міська влада та громади сіл Атаки і Анадоли. Нещодавно придбані сучасні апарати, які дихають за людину, вже на "бойовому" посту в акушерському відділенні та в одній із операційних хірургічного відділення райлікарні.

За словами головного лікаря Р. Митринюка, тут буває по 4–5 операцій на добу, 2–3 кесареві розтини. Загалом же за рік проводять понад 900 оперативних втручань, причому близько 800 із застосуванням анестезії. 

Отож придбане обладнання значно покращить обслуговування пацієнтів та умови роботи медперсоналу.

Нові апарати ШВЛ якісні та ефективні. Мають пульсоксиметри, які визначають частоту пульсу й насиченість крові киснем, і виводять дані на монітор, що полегшує роботу лікарів та допомагає контролювати стан пацієнта. А завдяки потужним акумуляторам апарати можуть працювати автономно 6–8 годин.

– Звісно, потреба в цих апаратах поки ще не перекрита. На два покоління старший апарат "Фаза-8", яким досі послуговувалися в операційній, уже відремонтували й планують встановити у другу операційну, – зазначає завідуючий відділенням анестезіології та інтенсивної терапії О. Каштелян. – У перев’язочній є "Фаза-5". А в реанімації – хоча і дещо сучасніший, проте лише один. Водночас за вимогами таке медичне обладнання має бути біля кожного ліжка. У відділенні 6 ліжкомісць, отож апаратів треба стільки ж. Якщо ж поступлять двоє хворих у критичному стані, для одного з них доведеться везти апарат з іншого відділення. Тому для реанімації хотілося б якщо не всі 6, то бодай 2–3 апарати ШВЛ. Позитивним є те, що в райлікарні вони тепер є в усіх місцях, де здійснюють оперативні втручання.

#апарат #лікарня #Хотин
Оголошення
live comments feed...