• Головна
  • На емоціях: в сесійній залі шукають головного корупціонера в освіті Чернівців
14:31, 27 березня 2017 р.

На емоціях: в сесійній залі шукають головного корупціонера в освіті Чернівців

На емоціях: в сесійній залі шукають головного корупціонера в освіті Чернівців

Сьогодні, 27 березня депутати Чернівецької міської ради зібралися в Ратуші на позечергове сесійне засідання.

Сьогогдні народні обранці вирішують скандальне питання корупції в освіті на Буковині, передає кореспондент  0372.ua.

Нагадаємо, що два тижні тому як під час отримання хабара у сумі 230 тисяч гривень на гарячому був затриманий посадовець міського управління освіти Сергій Колешня. А вже за декілька днів правоохоронці заарештували директора Чернівецького професійного будівельного ліцею Іллю Попадюка , який вимагав від підприємця 10 тисяч гривень на місяць за надання в оренду приміщення.

В сесійну залу запросили начальника управління Сергія Мартинюка, якого на сьогодні  відсторонили від виконання посадових обов’язків.

Мартинюк в свою чергу відмовлявся відповідати на деякі запитання із залу. Тому депутат від фракції "Рідне місто" Віталій Михайлишин назвав його поведінку "як бос перед хлопчиками". "Ми не прийшли до вас додому", - зазначив Михайлишин, - тому відповідайте на запитання. "У грудні минулого рокуя зайшов в управління освіти, Вас не було на робочому місці. Хоча, не розумію, які висновки Ви робите з цих відряджень. Якщо на дітях заробляють такі кошти, то тут треба думати по-іншому", - висловився депутат. Пізніше додав, що мав на увазі звільнення посадовців з керівних посад.

На що міський голова Олексій Каспрук зазначив: "Усі знають, що в Україні є корупція, і з нею треба боротися, і коли Ви (Віталій Михайлишин- ред.) говорите про корупційні схеми і звільнення,  я не можу від Вас цього сприймати.

Натомість громадський активіст Аркадій Береза зазначив, як проходять тендерні закупівлі в закладах освіти.

Також про витрати з бюджету в розвиток освіти розповів заступник голови об'єднаних ГО навчальних закладів Чернівців Михайло Крайс. За його словами батьки віддають чималі суми на ремонти класів де навчаються їхні діти. Зокрема, Крайс навів приклад з чернівецькою гімназією №2. "Батькам вдалося знайти спільну мову з адміністрацією закладу. Скажімо, під час ремонту спортивного залу проводилися роботи з опаленням, фірма запропонувала зробити це за 47 тисяч, проте серед батьків знайшлися фахівці в цій справі, і все обійшлося в 5 тисяч гривень", - зазначив він. Тому він прпонує залучати до процесу розподілу батьків щоб вони контролювали ці процеси.

На разі, в сесійній залі оголошено перерву до 15:00 год.

#сесіяміськарададепутатикорупціяосвіта
Оголошення
live comments feed...